Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » BGF vagy BME? Gazdálkodás és...

JustWannaAsk kérdése:

BGF vagy BME? Gazdálkodás és menedzsment szakon

Figyelt kérdés

Természetesen corvinusz van a listám elején de mi legyen a második?

Ha lehet nem kérek ilyen egyszavas válaszokat, hanem érveket.


KÖSZÖNÖM!



2012. febr. 13. 18:41
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:

19-es


Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem ( Budapest University of Technology and Economics).

2012. júl. 26. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
42%
Jól van a BGF-esek mindig agyonsztárolják a sulijukat, de ezt már megszoktuk tőlük. BME-re mikor vettek fel minden hülyét 240 ponttal fizetősre? Még oda is több mint 100 ponttal több a pontszám BME-re, biztos mert rosszabb a suli... A hvg összeállításában mikor volt jobb helyen a BGF mint a BME? Soha.(2. helyen van BCE után) Az a hr-es sztori érdekes mert én mindig az ellenkezőjét hallom tőlük. Ha végig akarsz bulizni 3,5 fél évet menj a bgf-re, ha meg akarsz szenvedni a diplomáért, de értékes diplomát akarsz akkor BME.... bár már úgyse aktuális.
2013. szept. 27. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim válasza:
51%

remélem időközben meggondoltad magad, és a bme-t előrébb helyezted a főiskolánál. Én bme-n tanulok ng-t, és van ismerősöm a bgf-ről, ők sem vitatják melyik a jobb/elismertebb, csupán nem voltak olyan jók matekból, illetve féltek, ezért nem jöttek bme-re. egyébként itt sem szakad meg az ember, azért nem egy műszaki...


ez a "szarba se vesznek", meg "csak egy neptun-kód vagy" duma meg olyan szánalmas, hogy már mosolygok rajta. a tanárok MINDENRŐL tájékoztatnak időben, válszolnak MINDENRE időben, segítőkészebbek, mint a gimiben, sőt többen még a zh-k alatt is segítenek. tehát pont az ellenkezője annak, mint amit a fogyatékos előző írt.


végezetül ajánlom mindenki figyelmébe a 3 iskola mintatantervét és órarendjét, hogy leszűrhesse magának mégis melyik iskolában mi az elvárás, miért csak egy lufi a bce...

2014. dec. 22. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:

Én is a BME-re járok, ugyan nem a GTK-ra, de egyetértek az utolsó hozzászólóval.


Az előadók igenis segítőkészek, válaszolnak időben az emailekre, és szívesen lektorálták a hallgatók által írt jegyzeteket is.


Mérnökhallgatóként nekünk is kell hallgatni közgázos tárgyakat, de eddig azt tapasztaltam, hogy tisztában vannak vele, hogy mi mérnökök leszünk és nem közgazdászok, így ehhez mérten állítják össze a tananyagot és a követelményeket is. Ingyen nem adnak jó jegyet belőle, de minimális munkával lehet egy 3-asra teljesíteni ezeket a tárgyakat, de a 4-es és az 5-ös sem lehetetlen.

2014. dec. 27. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
40%

Ne viccelődjünk már gyerekek...

A BGFen van az országban a legjobb pénzügyi képzés...

Lehet, hogy kevés ponttal felvesznek, de az első félév végén a fele ki is hullik...(csak a pszkról beszélek mert oda emberek járnak)

Van rengeteg BCE-s ismerősöm, konkrétan bevihetnek a vizsgákra képletgyűjteményt, nincs államvizsgájuk, se kötelező nyári szakmai gyakorlatuk, valamint a szakdogájuk kimerül 35 oldalban ( nálunk 50 a minimum)...


Aláírom, hogy pénzügyi-matematikai elemző szakon és alkalmazott közgében messze a legjobb a Corvinus, de a többiben mint a HR, számvitel, gazdmen messze a BGF után kullog alapképzésben! Csak a neve nagy..


És a BME? Minden tiszteletem a gépészeké, meg a mérnököké mert tényleg kemény mennyiséget kell tanulniuk, de a BME alapvetően műszaki iskola...nem véletlenül utálja az összes bms-s a G karosakat!

Mérnök gondolkodású és mentalitású emberek próbálják megértetni a leendő közgazdászokkal a dolgok hogyanját....Mérnök matematikus tanárok, magyarázzák a gazdasági folyamatokat amikhez közük sincs...Egyre több BGF-es tanár ad órát a BME-n nem hiszem, hogy véletlenül...


A BME jó egyetem, az egyik legjobb az országban, de nem gazdasági képzésben...ne akarjunk már ágyúval lőni a nyúlra...

2016. jan. 19. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
0%
Tokeletesen egyetertek az elottem szoloval. EN is a BGF-re jartam, most diplomaztam, nem elfogultsagbol, de tenyleg a BGF-en van az orszagon a legjobb penzugyi kepzes. A BME nem veletlenul Muszaki egyetem. Szerintem minden egyetemnek megvan a maga erossege, es a penzugy a BGF-en a legjobb. a COrvinusnak csak neve van. Valoban konnyen be lehet kerulni a fizetosre, de elegge megcsappan a tarsasag mar az elso felev utan, iszonyat kemeny. A tanarokra sincs egy rossz szavam sem, profin elmagyarznak mindent, teny, hogy nehez, es szukseg van korrepetalasra ha nem a amtek az erosseged, de nyilvan aki nem jo matekbol az ne menjen gazdasagi szakra.
2016. jan. 25. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!