Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit kezdjek ezzel a helyzettel...

Mit kezdjek ezzel a helyzettel és a tanárommal?

Figyelt kérdés

Nem szoktam ide kiírni kérdéseket,ez az első szóval nem tudom,hogy kezdjek bele,de kezdem inkább a legelején.Most lettem elsős gimnazista,új osztály,stb.Ezzem természetesne új osztályfőnököt is kaptam,aki ugyan senkinek sem volt szimpatikus a kezdetektől fogva(nekem se),de úgy álltam neki,hogy biztos kedves.Aztán mivel beteges vagyok,hiányoztam és ugyebár első évben csak két matekunk van,két egymást követő napon.Mindkét óráról hiányoztam,sőt még az előtte lévő héten is egyről és amikor meggyógyultam nyugodtan mentem iskolába,mert nem votl matekunk ÉS,mert senki sem mondta egy szóval sem,hogy osztályfőnöki helyett témazárót írunk.Lemaradtam az utolsó három óráról és az összefoglalásról is,ezért szóltam a tanárnak,hogy hagy írjam meg később,mert ez így nem túl korrekt.Erre a válasz az volt,hogy eljöhettem volna tegnap korrepetálásra és ott elkérhettem volna tőle az anyagot(amit ezekután me gis tettem és nem adta meg,többszöri kérés után sem).Hármas lettem matekból félévkor,ami elég fura volt,mert általánosban ötös votlam belőle végig,de azzal vigasztalódtam,hogy a legtöbben hármasok lettek(persze nekem felelnem is kellett érte,a roszs témazáró miatt,amit nem értek,hogy lett roszs,mert két feladaton kívül mindegyik jó lett és az egyik roszs feladat bele sem számított a dolgozatba...).Aztán egyre jobban kezdtem úgy érezni,mintha nem kedvelne engem.Velem folyton szigorúbb volt,nem figyelt oda rám,sőt miután hoztam neki az igazolást beírt nekem egy osztályfőnöki intőt,mert nem vezettem rendesen az ellenőrzőm.Amit mondjuk ha először rosszindulatú húzásnak láttam,utána úgy votlam vele,hogy végülis igazságos.De amikor jött a következő osztályfőnöki óra több gyereknek volt ugyanannyi nem beírt jegye,mint nekem,sőt több is!Ők viszont nem kaptak intőt.Ők csak figyelmeztetőt kaptak.Na ez szerintem igazságtalan volt.Odamentem hozzá óra után,hogy miért van ez,de nem illetlenül,óvatosan,hogy nem azért,hogy kihúzassam az intőt,de nekem miért tetszett intőt adni,ha a többieknek csak figyelmeztetést?Ezekután közölte,hogy nem fogja kihúzni és semmibe vett.Többször szólongattam,hogy hátha véletlen elfelejtett magyarázatot adni,de nem.Direkt figyelembe se vett.Ráadásul egy igazolatlan órát is beírt,mert egy hónapra rá hoztam az igazolást a késésemről(ami a busz miatt volt,mert vidéki vagyok,ráadásul a késés után nála maradt az ellenőrzőm és utána felejtődött el.Utána pedig nem mondta meg a dátumot,hogy mikor hiányoztam,mondván,hogy nem az ő dolga.)

Szerintetek is utál engem a tanár?

Ilyenkor mi a teendő,tényleg csak rontana a helyzeten ha anyukám megkérdezné tőle mi a baj?

Én már tényleg próbálkoztam a kedvébe járni,sütöttem sütit az osztálynak egy versenyre,kitaláltam a farsang témáját(amit az egyik soztálytársam mondott be heylettem,szóval nem tudom tudja-e,hogy tőlem származik,de akkor is...)


2012. márc. 8. 20:55
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
A tanárod egy tahó. Hogy rontottál matekból, az persze nem feltétlenül csak ettől lehet. Ezer és egy oka lehet. De a viselkedése nagyon szemét. Egyértelműen nem kedvel téged. Egyet tehetsz, hogy függetleníted magad tőle. Tanulj szorgalmasan, és ne utáld meg az általa tanított tantárgya(ka)t, csak mert hülye. Nagyon kardoskodni nincs értelme, mert annál inkább nem fog kedvelni, és keresztbe tesz méginkább. Sajnos a pedagógusoknak jó nagy százaléka ilyen kicsinyes és ostoba, holott az empátia és igazságosság alapvető kellene, hogy legyen ezen a pályán. Mondom én ezt pedagógusként.
2012. márc. 9. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az előttem szóló tanárral. Én diák vagyok, és igaz, még csak nyolcadikos, de elmesélek valamit. Lehet, hogy nem igazán ide kapcsolódik, de tanulságos.

Alsóban lettem elsős, amikor ugye tanítónéni, meg minden. A tanárnő nem igazán kedvelt, több okból is. Egyrészt egy gazdag spiné volt, mi meg nem. Eléggé szegények voltunk abban az időben, anyumnak sem volt állása. De azért nem egy lekoszosodott, igénytelen söpredék voltam, de csak ezért is nem kedvelt. Folyton szemétkedett velem, semmibe vett. Nem voltam alsóban hülye gyerek. Ahogy látta, hogy van valami a fejemben, elkezdett egy kicsit ilyen köpcös lenni - ilyen 'csakazértse' módon. Utána nem sokra rá, anyunak lett állása, és kicsit jobban kezdtünk élni. Szebb rucik, fodrászhoz is elmehettem (nem mintha előtte nem állt volna jól - mondjuk egy kisgyereknek szerintem mindegy), autónk is lett - szóval olyan normális kerékvágásba kezdtünk. Na és lám! Az osztályfőnök megkedvelt. Folyton versenyekre mentem, meg stb. Ezzel szemben, aki gazdagon ment a suliba, és okos is volt - nos, mostanra egy elkényeztetett kis liba.

Most ezt a történetet félre ne értsd, nem azért mondtam, hogy a tanárod biztos lenéz, csak tanulságos, hogy senki nem ment a családomból szólni, meg minden, hanem az eszemmel kivágtam magam a tapló tanár felfogása alól.

De mondok még egyet:

Egyik osztálytársam tök szegény. Szerbiából menekültek, és addig az anyja egy patikában volt gyógyszerész, meg Mo.-ra jártak étterembe, meg hát eléggé gazdagok voltak. És most? Most olyan szegények, hogy egy kis összeomlott családi házban élnek. A jelenlegi tanárnő (oszifő) annyira lenézi, hogy folyton ki van közösítve. De ez iszonyat. Már az osztály szégyenli magát. A gyerek nem egy okos, de ha nem lenne letojva nagy ívben, még jobb iskolába is járhatna majd a későbbiekben. Erre mi van? Mindenért kiközösíti osztályfőnököm. Olyan módon, hogy szegény szerencsétlennek kellett elszavalnia egy nagyobb rendezvényen a Himnuszt. Ezt mindazért, mert oszifőnk nem akarta, hogy benne legyen az előadásunkban. Kitalálta, hogy a gyerek úgyis olyan nyomorult szerencsétlenség, jobb lesz, ha nem engedi, hogy benne legyen. Ez már kiverte az anyukájánál a biztosítékot, és bement megkérdezni a tanártól, hogy most azért engedjen már meg ennyit. De ez a nő egy iszonyat halkszavú. Nagyon. Kedves és értelmes. Erre az oszztályfőnők tökre bunkó, szemét módon kitalálta, hogy akkor szavalja el a Himnuszt a kisfia az ünnepségen. Ez egy elég mocskos húzás volt tőle.

Úgyhogy nem tudom milyen felfogású a tanárod ( az olvasottak alapján hasonló), de szerintem inkább ne hívd be anyukádat. lehet, hogy hasonló módon reagálna rá oszifőd, és a későbbiekben jobban kiközösítene, meg utálna. Szerintem inkább bizonyítsd be, hogy értelmes vagy, és nincs szükséged arra, hogy szeressen. Meg szerintem ne is nyalizz nála, mert az nem jó. Aztán meg nagyon megkedvel, és az osztálytársaid fognak megutálni.

Sok sikert!

2012. márc. 10. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!