Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Magyarként kell fizetnem az...

Magyarként kell fizetnem az orvosi egyetemen ha a külföldieknek fenntartott angol nyelvű oktatásra járok?

Figyelt kérdés

Két legyet szeretnék egy csapásra. Szeretnék Magyarországon az államilag finanszírozott orvosi szakon tanulni, ám későbbi tervem, hogy külföldre menjek. Így előnyösebb lenne az angol nyelvű képzésen rész vennem, ugyanakkor anyagilag nem tehetjük meg, hogy költségtérítésesre jelentkezzek.


Köszönet minden válaszolónak.


2009. jún. 10. 14:06
 1/4 anonim ***** válasza:
57%

Hallottam egy olyan tervezetről, ahol azoknak, akik az egyetem elvégzése után nem Magyarországon praktizálnak, ill. használják a képzettségüket, vissza kell fizetniük a képzés díját. Nem véletlenül jutott ez eszébe valakinek... az állam milliókat költ oktatásra, aztán külföldön fog keresni és adózni, semmi nem jön belőle vissza. Más kérdés, hogy amennyi fizetése itt az orvosoknak van, az nevetséges, de nincs ez másképp egy csomó más szakmánál sem.

Az, hogy valamelyik képzés költségtérítéses-e vagy ingyenes, szerintem meghatározott. A legjobb, ha a kiszemelt egyetem tanulmányi osztályán kérdezed ezt meg, mivel nagyon sok mindent el szoktak intézni méltányossági alapon. Szerintem azt ne nagyon hangoztasd, hogy azért, mert le akarsz lépni utána, bár biztos nem hülyék ők sem. A lényeg, hogy ha ez elintézhető, akkor segíteni fognak neked abban, hogy milyen kérvényt kell esetleg írnod, illetve, hogy hogyan kell beadnod a felvételi jelentkezésedet.

2009. jún. 10. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ez mindenkepp koltseges lenne neked. De nyugodtan menj csak magyar nyelvu, allami kepzesre, mert szaknyelvet (angol) is oktatnak. Ez a Debreceni Egyetemen a legnivosabb.
2009. jún. 10. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én is úgy tudom, h angol nyelvű képzésért mindenféleképpen kell fizetni. Bár csak másik szakról hallottam. Barátom szeretett volna angol nyelven tanulni azt hiszem nemzetközi gazdálkodást, de vmi 200ezer körüli összeg félévenként a "nyelvi hozzájárulás" vagy micsoda. Gondolom ez máshol is így van. Tehát szerintem 200ezer minimum.
2009. jún. 10. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Rövid válasz: nagyon valószínű h fizetned kell!

___

[link]

Nézz utána. fees-costs. Amúgy miben is különbözöl te egy külfölditől az egyetem szempontjából? Ugyanúgy angolul megy neked is, azért pedig fizetni kell, külön szolgáltatás, nem? Én is gondolkodom rajta, csak még nem találtam meg, hogy mi a különbség az angolul végzett orvosi és a magyar diploma közt. Ha az angollal többet érünk külföldön, akkor hajtsunk rá!


(És mellesleg sok kedvem nincs csak az angol miatt mindenféle vizsgálaton és vizsgán részt venni. Lehet h fel kellene hívni őket? : ) )

2010. okt. 5. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!