Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol vagy német? (orvosi)

Angol vagy német? (orvosi)

Figyelt kérdés

Tudom, hogy az angol a világnyelv és minimum felsőfokra meg is szeretném tanulni. De talán csak egyedül lesz rá lehetőségem..viszont "rossz", hogy közben találkozom az angol szakirodalommal. Tényleg nullán vagyok, németes voltam gimiben. Most elhatároztam,hogy a kreatív angollal egy hónap alatt felhozom egy erős alapra a tudásom. Lehet kicsit nonszensznek tűnik,de azzal a könyvvel németből annyit haladtam 1hónap alatt,mint amennyit 10év alatt sohase tanárral az iskolában, minden vicc nélkül. Erős középfok az elvárt szakmai nyelvnél, nos a német nyelvtani dolgaim erősen hiányosak, bárkivel megértetem magam, gazdag a szókincsem. Igazából a héten van lehetőségem változtatni, németet választottam első körben, de még változtathatok. A problémám az,hogy a német szaknyelv nem ugyanaz, mint a hétköznapi nyelv,talán nehezebb is megjegyezni,meg nehezebb tanulni,mivel több forrás van az angolhoz. Viszont muszáj ötöst kapnom belőle angolt meg nem tudom bemerjem e ennek tükrében vállalni. Vagy még az angol szaknyelvet is tanuljam mellette, meg a hétköznapi angolt? Az meg már nagyon sok lenne, egyetem mellett, főleg, hogy még egy harmadik nyelvet is kénytelen vagyok tanulni, azt más okokból,most nem fejteném ki...


Vélemények? Kérlek titeket, ne azt írjátok,hogy az angol a világnyelv így azt, mert ha 1 db angol órán is résztvettem volna eddig,nyilván azt választanám, de nem tudom így mi lenne a legjobb..


2011. szept. 2. 07:04
 1/6 anonim ***** válasza:

Nincs több különbség a német orvosi szaknyel és a beszélt nyelvközött mint pl a mérnöki szaknyelv és a beszélt nyelvközött.

Arrakészülj fel,hogy a szakirodalom fele angol lesz, és a kutyát nem fogja érdekelni,hogy te nem érted. feladják és kérdeznek belőle.

2011. szept. 2. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ezt nem igazán értem. Szakfordítóit kezdtél vagy neked kötelező szaknyelvet tanulni? Nem lehet később felvenni? Mert ha nem lehet, akkor maradnék a németnél, már a bból praktikus szempontból, hogy így is kell tanuldnod annyit, mint egy ház, és egy nyelvet a nulláról kezdeni szaknyelvként az elég nagy szívás, különösen, ha ötöst. De te tudod, hogy mennyi energiád van.


Ha lehetne tolni egy félévet ezt a tárgyat akkor tolnám a helyedben, és megpróbálnám felhozni magamat angolból, pont amit mondtál, a sok angol nyelvű forrás miatt, kutatáshoz, tanuláshoz prakikusabb.

Ha most mindenképpen kell ezt csinálni, akkor pedig maradnék a németnél.

2011. szept. 2. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Most kell. És épp ez az, az angol amúgyis kell, de nullán vagyok, mondjuk ha nem nagyon kutakodom,azért az alap dolgok angolul(szakszavak) egyértelműek, de komolyabb szöveget nem tudok olvasni. Viszont,ha bevállalom az angolt, még tárgyként is, akkor abból rossz jegyet kaphatok könnyen sajna.:S Viszont ha meg nem vállalom be,akkor 2 nyelvet tanulok már,illetve hármat,mert egyet alapból muszáj tanulnom, mert hamarosan elköltözünk...Tehát most nem tudom melyikkel lennék előbbre.
2011. szept. 2. 14:23
 4/6 anonim ***** válasza:
Hogyha a jegyre hajtanék, és csak egy félévig kell, akkor maradnék a németnék. Ráérsz angolul megtanulni később is, nem hajt a tatár.
2011. szept. 3. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
3évig kell tanulnom:D
2011. szept. 7. 14:17
 6/6 anonim ***** válasza:

Mindegy

De talán inkább angol (a másik már úgyis megy)

2014. febr. 2. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!