Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A történelem miért érettségi...

A történelem miért érettségi tantárgy?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 15. 17:42
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert a megfelelő törvény ezt így szabályozza.
2012. ápr. 15. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Mert része az általános műveltségnek. A világ tele van történelmi utalásokkal, ott van a töri a filmekben, újságokban, hírekben stb. Ha nem tanulod meg rendesen a történelmet, akkor ezekből semmit sem fogsz érteni.
2012. ápr. 15. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
24%
Ezt már én is gondolkodtam:D Nem értem hogy mi értelme van foglalkozni egy 1000 évvel ez elötti történetekkel, nem leszünk tőle gazdagabbak az életben ha ismerjük a történelmet.
2012. ápr. 16. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

A jelen és a jövő a múltból eredő.


Minden a múltra épül a történelemre , minden ami történni fog és történik már megtörtént az ember a múlt alapján korrigál stb. Nevetséges az az -ember?- aki a történelem szükségességét megkérdezi mármint a történelem oktatását vagy abban való jártasságot.

2012. ápr. 17. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Gyerekek... a történelem és az irodalom az a két tantárgy, ami ÉLNI tanít meg (az irodalom persze csak abban az esetben, ha kreatívabb tanár tanítja).

Tény, hogy az egzaktabb tárgyak gyakorlati haszna most nagyobbnak tűnik, de higgyétek el, lesz még olyan időszak az életetekben, amikor örülni fogtok a megszerzett töri/ magyar ismereteiteknek :)

Én még csak 19 vagyok, de már eddig is sokmindenen átsegítettek nálam jóval bölcsebb és tapasztaltabb íróbácsik/írónénik egyes regényei :)

2012. ápr. 17. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!