Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Jogában áll az iskolaigazgatón...

Jogában áll az iskolaigazgatónak megtiltani, hogy előrehozott érettségit tehessek?

Figyelt kérdés
Februárban, hivatalosan is jelentkeztem angol középszintű előrehozott érettségire. Osztályozó vizsgát tettem, 5-ös lett. Elvileg ennyi kell ahhoz, hogy részt vehessek, tehát jogilag rendben van minden. Csak hogy az igazgató házi szabálya szerint csak az mehet előrehozott érettségizni, akinek megvan a legalább középfokú nyelvvizsgája is. Áprilisban elmentem felsőfokúzni, 11-én jön meg a (valószínűleg sikeres) eredmény, az érettségi meg 10-én lesz. Ha nem enged el, mit tehetek?

2012. máj. 8. 15:41
 1/4 anonim válasza:
Olyan nincs, h nem engedi meg. ha megvan az osztályozód, az olyan, mintha végigjártad vna a 4évet (én ugyanígy érettségiztem tavaly, mint ahogy te szeretnéd.)elméletileg egy kérelem kell csak hozzá, amit az igazgató köteles elfogadni.
2012. máj. 8. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Igen, a kérelmet is beadtam. Most kaptam a hírt, hogy nem hitelesítette az osztályozó vizsgámat, pedig rendesen jegyzőkönyvezve van, hivatalos vizsgát tettem...

Fellebbezhetek valahogy?

2012. máj. 8. 16:15
 3/4 anonim válasza:

fellebbezhetsz, bármelyik oktatásügynél (általában polgármesteri hivatalokban), de előbb szerintem beszéld meg vele (az igazgatóval) h miért nem engedélyezi... valószínűleg nem szándékosan akar kib***ni veled (ha meg igen, akkor ritka nagy szemét..). egyébként másik iskolában is érettségizhetsz, ez ellen az igazgató nem tehet semmit.

(előző voltam. )

2012. máj. 9. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Nekünk is kéri az igazgató előbb a nyelvvizsgát, és úgy vélem jogosan. Mert ha meg van a nyelvvizsga, akkor meg tudod csinálni az előrehozottat is, de ha nincs, úgy ő nem igazán tudja a képességeidről(még ha azok valóban jók is).
2012. jún. 8. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!