Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tényleg kötelezővé teszik a...

Tényleg kötelezővé teszik a heti 5 testnevelés órát a 9. évfolyamban a 2012/2013-as tanévtől kezdődően?

Figyelt kérdés

2012. máj. 10. 17:51
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
88%
Őszintén remélem csak kacsa a hír! Az a baj a tesi órákkal, hogy a legtöbb tanár (tisztelet a kivételnek) elfelejti, hogy nem sporttagozatos osztályban tanít. Szerettesse meg a mozgást a gyerekekkel és ne megutáltassa. A sok futás, szekrényugrás, talajtorna MINEK????? Aerobikozzanak, röpizennek, tollasozzanak, ping-pongozzanak... az is mozgás és még kedvel is fogják csinálni. És nekem is az a véleményem a heti 2 elég. Ne terheljék le a gyerekeket jobban... majd ha + sportolni akar akkor a család megtalálja a módját.
2012. máj. 11. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
95%

Igen ez így lesz. Engem sem érint már a dolog mert én már tavaly befejeztem a középsulit. Bár nálunk volt olyan hogy 1 nap 2 tesink volt mivel 2,5 órának kellett lennie egy évben és 2. félévben 3 tesink volt. Azért 7-8. órában tesizni 2 szer egymás után elég fárasztó volt. Hogy ezt most hogyan oldják meg az számomra is rejtély. Mert tényleg manapság minden gimisnek 7 órája van minden nap szinte. Nekem olyan napom is volt amikor 9 órám volt egy nap ami azért fárasztó volt ám, főleg annak aki kicsivel messzebbről járt be és ritkán volt busza.

Szerintem barátkozz meg a gondolattal :S

2012. máj. 11. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
89%
Én is azt nem értem, hogy miért nem inkább a fizika, kémia és biológia óraszámot növelik meg eggyel, vagy a matekot kettővel és egy term. tud tárgyat eggyel minden évben (pl 9.-ben a földrajzból van 3, 10.-ben a kémiából, 11.-ben a fizikából, 12.-ben biológiából) Vagy akár matek és töri +1 óra, a többi mehet term. tud.-nak, mert töriből is mindig kapkodni kell. Már engem sem érint, de ez a heti 5 testnevelés teljesen logikátlan.
2012. máj. 11. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
95%
Egyetértek az előttem szólókkal, hogy ennek semmi értelme. Jobb lenne, ha az érettségi tantárgyakat növelnék, ha annyira növelni akarnak valamit. De én a rádióban mintha úgy hallottam volna, hogy 1., 5., és 9. osztályban vezetik csak be. Amúgy abba nem gondolnak bele, hogy a vidékiek hogy oldják meg. Talán ezzel még jobban ösztönözni akarják, hogy több koleszos legyen.
2012. máj. 13. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:

Nem fáj a sport, ahogy az egyik válaszoló írta.. csupán annyi bajom van, hogy vidéki vagyok (bejárós), illetve már így is napi 6-7 órám van. Emellé felveszek két új idegen nyelvet, (mert ugye nyelvtanulás nélkül elég kevés lehetőségem lesz) amik minimum 6 plusz órát jelentenek hetente. Ha emellett még ez is kötelező lesz, kizárt, hogy ugyanúgy fel tudjunk készülni minden tárgyra.


Ezen felül hülyeség, hogy mindenkinek a gerendát és a talajtornát erőltetik. Ha azt akarják hogy sportoljunk, akkor több lehetőséget kéne adni, hogy mindenki megtalálja, mi az ami neki való. Csapatsport, futás, erősítés - ezek valahogy sosem kerülnek elő.

2012. máj. 15. 19:23
 16/26 anonim válasza:
0%
Ne sírj már, mi az a napi 1 tesi óra? Ennyi a minimum kötelező lenne.. Mindenki otthon punnyad eszi a sok csipszet meg kólát és dagadt idióta lesz. Mi az a 2 bukfenc amit tesi órán megkell csinálni? Semmi.
2012. máj. 26. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
91%
Utolsó, te is akkora barom vagy, nem minden tesitanár olyan csíra mint a tied, hogy két bukfencet kell csinálni tesiórán, nem is azzal van a baj, de van olyan is, akinek egész órán futnia kell... Azzal van a baj, hogy van akinek így nyolc órája lesz minden nap...
2012. máj. 26. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
85%
"kedves" utolsó előtti, látszik, te sem értelmiségi pályára készülsz...
2012. máj. 26. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
Nem azzal van baj, hogy mozogni kell, mozogjunk csak. De amikor így is alig fér el a suli a tornateremben, mert még egy röpipálya sem fér bele normálisan, és folyton két osztály tesizik együtt, és öltözik együtt 65 lány egy kisebb szoba méretű öltözőben, akkor szerintem jogosan van már szinte hányingerem az egész ötlettől:)
2012. júl. 27. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim válasza:
Sziasztok! Én most fogom kezdeni a 9-ik évfolyamot és megmondom őszintén egy kissé kiadtam mikor meghallottam a hirt amit az egyik barátnőmtől hallottam. Szerintem ez egy kissé túlzás, hiszen sok minden lesz ahogyan elkezdődik az év, úgyértem a tanárok megismerése, az új tanulmányok felfedezése és mindemellé még 5 testnevelés óra? Mármint ez egyrészt jó, hisz fontos a mozgás és ez egy lehetőség azok számára akiknek nincs keretük külömböző sportra de másrészt sok hiszen igy is lesz legalább 6-7 óra naponta. főleg hogy 2 nyelv, és nekem mindemellé még vallás is merthogy vallásos iskolába megyek.. Szerintem ezen a törvényen még lenne mit gondolkodni. :/
2012. aug. 5. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!