Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemisták! Van itt olyan,...

Egyetemisták! Van itt olyan, aki szereti azt a szakot, amire jár?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy hülye kérdés, de tényleg érdekel, mert eddig bármilyen szakot néztem, szinte csak rosszat olvastam róla. Most érettségizek, de még nem döntöttem el mit tanuljak, nagyon sok minden érdekel. Mindig lelombozzátok a kedvem a sok negatív kommenttel... :D Szóval most azt szeretném kérni, hogy írjatok valami jót is (bármilyen szakról) hátha kedvet kapok hozzá én is. :)
2012. máj. 23. 09:50
 1/9 anonim ***** válasza:
Figyu, attól, hogy valaki orvosnak tanul és szereti is, az még nem jelenti azt, hogy neked is tetszene. Különbözőek vagyunk:) Neked magadnak kell rájönni, hogy mi az, amit szívesen tanulnál.
2012. máj. 23. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Tudom, nem is tanácsadást kérek. :)
2012. máj. 23. 10:08
 3/9 anonim ***** válasza:
Minden érettségiző (ahogy én is anno) azt hiszi, hogy na, majd a felsőoktatásban megtalálja, amit keres, azt tanulja töményen, amit szeret, nincs több tesi, biosz, föci, fizika, matek (kinek-mi volt a mumusa), és akkor milyen szuper lesz. Aztán találkozik a diszkriminációval, magas fokú szadizmussal, lelki terrorral, és sorolhatnám, és rájön, hogy ott sem jobb, ahová most jár, sőt, a gimi kutya füle volt ehhez képest. Ne képzeld azt, hogy csodálatos tanár-diák viszonyod lesz az egyetemen, és milyen fasza lesz. Szar. Ez a helyzet. Fél év múlva diplomázom (a szakot nem írom le, met túl kevesen bírtuk ki és jjutottunk idáig, és a maradék 15 embert nem sodornám bajba), de a f*szom kezdené el újra! És mint olvastad, nem én vagyok így egyedül. A diploma megszerzése nem csak arról szól, hogy abból az adott irányból képzettebb vagy (már ha az vagy egyáltalán), hanem arról, hogy elg erősek az idegeid, hogy kibírd a folyamatos b*sztatást.
2012. máj. 23. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
En nagyon szeretem a szakom, de nem fogom leirni mi az, mert kevesen vagyunk rajta, es felismernek. Az en sulimban szuper tanar-diak viszonyok vannak (mivel kevesen vagyunk) es a kozosseg is jo. Persz igazsagtalansagok nalunk is vannak, es kokemenyen kell tanulni, de erre szamitottam is.
2012. máj. 23. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én biológia szakon vagyok és szeretem. Na jó, nem minden tantárgyat, mert kb. a fele kémia, az meg sose ment, de ami érdekel, azt szivesen tanulom
2012. máj. 23. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Orvosnak tanulok és imádom! Persze nagyon nehéz, eléggé le kellett redukálnom a társadalmi életem és sok olyat is meg kell tanulni, amit a hátam közepére sem kívánnék, de pontosan tudom hogy 5-6 év múlva majd azt csinálhatom, amiről mindig is álmodtam. A csoporttársaim szuperek, a tanárok nagy része is az. Gimiben is voltak tárgyak, amiket utáltam, mégsem volt az egész gimi egyből sz@r, csak azért mert nekünk volt filozófia óránk, amit konkrétan időpocsékolásnak tartok. Nem azt kell nézni, hogy mi rossz egy egyetemen, hanem hogy mi jó. Mert azokból is akad szép számmal :)
2012. máj. 23. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) Örülök a válaszaitoknak.
2012. máj. 23. 13:36
 8/9 anonim ***** válasza:

Hát én nyugodtan le merem írni a szakot, mivel ide több százan járunk :) pénzügy és számvitel szakra járok 1 éve, a PSZF-re. Én nagyon szeretem, mert megtaláltam azt ami érdekel és amivel foglalkozni szeretnék. Konkrétan ugye könyvelőnek tanulunk, és engem nagyon érdekel ez a szakma. Mindig is imádtam a matekot, és ez most is így van. A számvitelt is nagyon megszerettem. A kulcs az egészben nálam az volt, hogy annyira életszerű az egész. Hiszen amit most tanulunk könyvelést, én majd az életben is azt fogom csinálni, a munkahelyemen. Én a gimiben is azt utáltam, aminek semmi hasznosíthatósága nem volt.. Jó oké, látókörbővítés és művelődés stb, de engem valahogy nem vonzott se a filozófia, se a különféle ismeretlen angol írók művei.. Tehát én ezért szerettem meg a szakomat, mert itt végre azt tanulom ami az élethez kell. A gazdasági dolgok, a pénzügy és társai nagyon érdekesek számomra, hiszen ez a világ mozgatórugója :)

Persze sokan szidják nálunk is a sulit, a tanárokat, úgy az egészet, de aki csak bukdácsol és szív mert nem tanul, attól én is nem is várok pozitív gondolatokat. Én nagyon szeretem, a szakot, az iskolát, az egészet :)


kívánom, hogy te is olyat találj, amit szeretni tudsz majd és élvezettel tanulni :)

2012. máj. 23. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló! Köszönöm a jó kívánságokat :) Nagyon bízok benne, hogy minél előbb találok valamit, ami igazán érdekel, és szívvel-lélekkel tudom majd csinálni. Sok sikert neked is a továbbiakban! :)
2012. máj. 24. 15:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!