Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van megoldás, de szeretném a...

Van megoldás, de szeretném a ti véleményeteket gyerekvállalással kapcsolatban, ti hogyan döntenétek?

Figyelt kérdés
20 éves vagyok, első éves egyetemista, a barátommal 4 éve vagyunk együtt, ebből az utolsó 1 év igazán remek volt, csak sajnos a családja nem kedvel engem, mondhatni utálnak. A párom Pesten dolgozik, én vidéken tanulok. A szüleim meghaltak. Párom 24 éves. Védekezés ellenére, sajnos tabit embólia és trombofília miatt nem szedhetek babát várok, amit elsőnek szerettem volna elvetetni, de pár nap után, első ijedtség után átbeszélve megtartanánk. Párom nagyjából stabil munkahellyel 100E-res fizetéseel, én havi kb 60E, a suliban levelezőre jelentkeznék később, akkor nem tudom kapnék-e árvaságit... Ez van most, a párom családja nem tudna támogatni minket. Párom többet keres, csak otthon is segít, meg egy hitele van, ami nemsokára lejár. Egyetlen egy gondunk van, hogy hol? Ilyen helyzet mellett, próbálunk megoldást találni, és szeretnénk neki mindent megadni :) Ötlet? Ha vki másik megoldás mellett döntene, írja le azt is...köszönöm a válaszokat...
2012. jan. 14. 09:09
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
az egy fix hogy én is megtartanám a babát így hogy már anyuka vagyok és átélem nap mint nap a csodákat a fiaimmal így meg aztán végképp csak ezt tenném:)))megoldás ebben az országban???nos szinte egyenlő a nullával sajnos ez a nagy igazság hááát nem tudom mit tennék hisz támogatás nélkül oltári nehéz de azt mondják nincs lehetetlen csak tehetetlen biztos találtok majd egy arany középutat csak egyet ne tegyél soha ne költözz az anyósékhoz mert félek hogy ne hogy ez legyen a megoldás annak ellenére hogy utálnak:(Ne haragudj hogy érdemben nem tudtam sokat segíteni de remélem más majd jobb tanácsokat add viszont kívánok nektek sok erőt és kitartás és nagyon de nagyon boldog babavárást és szép szülést!!!:)))
2012. jan. 14. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy válaszoltál, a barátom felhozta, hogy hozzájuk, de oda én sem mennék, van még egy ház amit örököltem csak messze van meg költeni kellene rá kicsit, akkor inkább az!
2012. jan. 14. 09:21
 3/8 anonim ***** válasza:
Nagyon szivesen tettem,szomorúan olvastam hogy ilyen fiatalon már nincsenek szüleid,de az is mindent elárul hogy egyetemista vagy vagyis nem vagy egy elveszett csajszi és tuti ezt is mint családtervezést is szépen megtudjátok oldani és jól fog alakulni az életed csak higgy benne és bíz magadban.Minden jót nektek!!:)))
2012. jan. 14. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Sajnálom, hogy mindezt a szüleid nélkül kell megélned!tudomásom szerint ha levelezős vagy semmilyen támogatásban nem részesülsz, sem az állam sem a suli részéről!legalábis ahova én járok! a babát én is megtartanám, sosem vetetném el!nem tudnátok valamelyik nagyszülőhöz odaköltözni, aki ha anyagilag nem is, de biztos lakást, és kaját tudna nyújtani!én 21 éves vagyok, igaz én utolsó éves egyetemista de én is babát várok, bár mi terveztük:) szóval ha tudok valamiben segíteni írj nyugodtan
2012. jan. 14. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen nektek a bíztatást:)
2012. jan. 14. 11:12
 6/8 anonim ***** válasza:

Szijja!

Én is 20 éves vagyok, lassan betöltöm a 21-et március 8-án:D

A párom 23. Mi 5 éve vagyunk együtt:) És én is babát várok most, jelenleg a 9. hétben vagyunk:) Mi együtt élünk már 4 éve albérletben, a párom fizetése is 100E, nekem is olyan kb. 60-70. De én mivel veszélyeztetett terhes vagyok így táppénzre kellett mennem:S. Az albérlet 35 plusz rezsi.

Bár anyukám tavaly nyáron szült, ugyhogy mi megkapunk egy csomo mindent tőlük, kiságy, babakocsi, ruhák stb. De látod nekünk is nagyon nehéz azért még, hisz albérletet kell fizetni, de mi is megtartottuk:).

Szép egészséget nektek, és boldog babavárást:). Szia

2012. jan. 14. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Sajnos az árvaságit nem fogod kapni levelezőn, de azért meg lesztek, ne izgulj!

Jól döntöttél, legyetek nagyon boldogok!

Én sem mennék anyósékhoz a helyedben, akkor már inkább az örökölt ház!

Eladni nem tudod esetleg? És valahol a közelben venni másikat?

2012. jan. 14. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Egy nagyon jó lelkű szimpatikus lánynak tűnsz, úgyhogy az h téged nem szeretnek a párod szülei, sok mindent elárul őróluk így ismeretlenül! Annyira sajnállak, hogy ez a helyzet, mert ha normálisak lennének, akkor azt érezhetnéd, hogy pótszüleid. Bár én semvok jóba az anyósommal, sőt néha a hideg kiráz tőle. Figyelj egyet soha ne tégy: NE KÖLTÖZZ ODA SOHA ANYÓSODÉKHOZ!!!!!!!Sógornőm járt úgy, ahogy a babájuk megszületett kb 3 hónap és menekültek onnan. megpróbálták őket teljesen szétmarni, a lányt kikészítették idegileg és mindenbe beleszóltak. A párod meg fontos, hogy mindig álljon ki melletted és akkor egy nagyon szép család lehettek! Boldog babavárást!
2012. jan. 14. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!