Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Esti tagozaton emelt szintű...

Esti tagozaton emelt szintű fizika érettségi? (többi lent)

Figyelt kérdés

Az lenne a kérdésem ,hogy megvan a 9.osztályom.És egyetemre szeretnék menni amihez kéne az emelt szintű matek ,vagy fizika érettségi.Azonban nem tudom ,hogy fel lehet-e rendesen készűlni egy esti iskolában?Vagy az csak arra jó ,hogy meglegyen a kettes az érettségin?

Tudnátok nekem ajánlani olyan esti iskolát(vagy hasonlót amit munka mellett is lehet csinálni) ahol ,persze ha megvan a megfelelő hozzállásom le lehet tenni egy 4-es érettségit,plussz emelt szitű fizikát.

És végül ,hogy mekkora költséggel jár?Mert ahova most járok az csak szombaton van (a tanítás 0,pláne a fizika) és 14.000 ft havonta.

Ja ,és Budapesti kéne,vagy Veszprém környéki.

Előre is köszönöm!



2012. jún. 3. 00:14
 1/6 anonim ***** válasza:

Az esti tagozat csökkentett óraszámú, így emelt szintre mindenképpen kevés. Középszinten volt ár példa ötös érettségire is, de a jellemző az inkább a kettes-hármas. A tanárnak jelezd, hogy érettségizni szeretnél, akkor ad külön feladatokat. Estin ugyanis vagy komplett témaköröket hagy ki a tanár vagy mindent vesz, de gyakorlás-példamegoldás nélkül.


A középszint ötöshöz és az emelt 50% felettihez már bizonyos ötletesség, kreativitás is kell, ami jóval nehezebben tanulható, mint a fizika, ha tanulható egyáltalán. Matekkal ugyanez a helyzet.

2012. jún. 3. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
én estin végeztem, ne is álmodj arról, hogy ott emelt szintre fognak felkészíteni. az csak a kettesre megy. én is tovább tanultam utána (most másodéves matek szakos vagyok), de nekem is külön kellett készülnöm, mert az ottani egy nagy 0 volt. de én legalább nem is fizettem érte. csak az érettségi vizsga volt azt hiszem egy összegbe 24 ezer. tandíjat nem kellett fizetni az oktatásért.
2012. jún. 3. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Hát ez igazából azért 14 e mert el van intézve nappalis jogviszony így tudok menni diákmunkára ahol:össz vissz 16%levonás van a fizuból ,meg rugalmas is
2012. jún. 3. 10:20
 4/6 anonim ***** válasza:
Csak nem energetikai mérnök szakra pályázol?
2012. jún. 3. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nem egészen. Miskolci Egyetem Műszaki Földtudományi Karra szeretnék bejutni.A matek az kötelező ,és a választhatók:infó,fizika,kémia.A számítástechnikát,meg a kémiát annyira nem tarom érdekesnek mint a fizikát.

Az emelt szintű érettségi pedig a többletpont miatt kellene.

2012. jún. 3. 14:03
 6/6 anonim ***** válasza:

Érettségi/felvételi előkészítők valók erre, rugalmas időbeosztásúak (általában pl heti egy szombati 4 órás alkalom vagy ilyesmi opció is van), sok egyetem is szervez ilyet (mat-fiz szempontjából BME, ELTE ajánlott)

Viszont drágák.

Felkészüléshez tanács (ez nem a kérdésre válasz, de nem bírom ki, hogy ne írjam le :)

Én letenném először középszinten a kötelezőket (magyar, történelem, idegen nyelv) és utána koncentrálnék matek/fizikára.

Mindenképpen kell a felkészüléshez néhány jó tankönyv és feladatgyűjtemény (utóbbi kidolgozott megoldásokkal!), a korábbi érettségi-feladatlapok (ezeket meg kell oldani gyakorlásképp), és a "részletes érettségi vizsgakövetelmény", utóbbi azért nagyon jó, mert egy áttekintést/tartalomjegyzéket ad arról, hogy mit kell tudni.


korábbi érettségik(megoldásokkal):

[link]


vizsgakövetelmények:

[link]


A tankönyvekkel kapcsolatban azt ajánlanám, hogy iratkozz be a központi Szabó Ervin könyvtárba, kérj tájékoztatást felvételi ügyben, nézz bele az összes szóbajövő matek és fizika tankönyvbe (ott meg kell hogy legyen az összes), ami jónak tűnik, azt vedd ki vagy vásárold meg.


Attól félek, egyetemen is használható matektudást ingyen vagy olcsón csak az elit középiskolák nyújtanak, azoknak viszont nincs esti tagozatuk. Nem véletlenül van ilyen sok érettségi előkészítő tanfolyam és magántanár. Van rá kereslet.

Az előkészítő is csak egy keretet ad, komoly egyéni munkát kell belefektetni egy jó emelt érettségibe. Oktatástól (hazaitól főleg, de nem csak) sokat nem várnék, a könyvek a barátaid. Ez egyetemre is áll, sőt.

És nézz bele a (majdani) egyetemi tankönyveidbe is, mert érhetnek meglepetések :)

2012. jún. 4. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!