Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyi pénzt lehet kapni...

Mennyi pénzt lehet kapni ösztöndíjjal ha jól tanulok egyetemen?

Figyelt kérdés

Kezdő vagyok és arra lennék kíváncsi, hogy milyen ösztöndíjjak vannak és azok milyen nagyságrendben mozognak?

A félévente és a havonta osztott ösztöndíj egyaránt érdekel (én műszaki pályára megyek).



2012. jún. 5. 16:03
 1/4 anonim ***** válasza:

Iskola és szakfüggő.

5-30ig általában

2012. jún. 5. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nagyon iskolafüggő... Nálunk azt hiszem 7000/hó a legkevesebb, amit adnak, de ismerek olyat, aki kapott 40.000 fölött is. Ez a tanulmányi ösztöndíj, és általában akkor adják, ha az évfolyamátlagnál jobb a te átlagod. Minden félévben újraszámolják, hogy kaphatsz-e és ha igen, mennyit. Tehát első félévben tuti nem kapsz, a másik félévtől kaphatsz, mindig az előző félévi teljesítményed alapján.

Lehet igényelni szociális ösztöndíjakat is, ha keveset keresnek a szüleid, sok tesód van stb, ezeket nem tudom pontosan, mert ilyet sosem igényeltem.

Egyébként minden ilyen kérdéssel a Tanulmányi Osztályon foglalkoznak, akár telefonon is felhívhatod őket, biztosan tudnak segíteni.

2012. jún. 5. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
sulitól függ. tanulmányi ösztöndíj kb 10-50 között, szoctám 5-25 között.
2012. jún. 5. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigieket. Olyan ismeretetek nincs, hogy kimondottan GAMF műszakin mennyi?
2012. jún. 8. 19:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!