Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyire nehéz Miskolcon az...

Mennyire nehéz Miskolcon az anglisztika szak?

Figyelt kérdés

Nagyon megszerettem az angolt, viszont az emelt érettségi után erősen elgondolkodtam a sorrendmódosításon.

A szövegértésemmel és a hallásértésemmel semmi probléma, a nyelvtanom viszont pocsék. De sajnos minden nyelven. Így, anyanyelven rengeteg olvasással kikupáltam magam annyira hogy ne legyen feltűnő, viszont angolul és németül még mindig túl sokszor felcserélem a betűket és hasonlók.

A másik szak amire mennék az magyar lenne, de félek hogy ott is betenne ez a "diszgráfia-szerűség".


Akik esetleg tanulnak ezen a szakon (és a miskolci egyetemen), tudnának tanácsot adni? Ti milyen eredménnyel jutottatok be, és hogy bírtátok teljesíteni a követelményeket?



2012. jún. 6. 13:53
 1/10 anonim válasza:

Szia!

Lehet hogy késői a tanács, de én oda jártam, de abba kellett hagynom. Anglisztikán nagyon meg tudják alázni az embert, ha már egy kis nyelvtani hibát követsz el, könnyen a gúny tárgyává tehetnek. A magyart sokkal jobban ajánlom, anglisztikát csak akkor ha bírod a gyűrődést ;)

2012. jún. 26. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Nem késői, nagyon örülök hogy írtál :)


Mikor jártál anglisztikára Miskolcra? Ugyanaz volt a rektor mint most?

Egerbe is akartam menni, de azt már tuti nem jelölöm, mert ott kerek-perec megmondták hogy 80% alatt inkább hagyjam...

2012. jún. 26. 21:28
 3/10 anonim válasza:
Tavaly mentem át másik szakra és tudomásom szerint ugyan az a rektor. Nem akartalak egyébként nagyon elijeszteni, de tényleg csak akkor menj oda, ha nagyon profi vagy. Akinek a vérében van az angol azzal nincsen probléma, én is szerettem gimis koromban, de itt eléggé elment tőle a kedvem. De ha nagyon tudsz és szorgalmas vagy akkor nem lesz gond. Az fontos, hogy mindent leadj a határidőig és készülj fel mindig. Mennyi pontod lett egyébként? : )
2012. jún. 26. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az őszinteségedet.

Szorgalmasnak eléggé szorgalmas lennék, de profi sajnos nem vagyok. Ha maradna az anglisztika, akkor 392 pontom lenne, ha pedig magyarra mennék, akkor 412.

Az angol emeltem borzalmas, 53 % lett...

Van középszintű nyelvvizsgám, de az ECL-es,és gondolom nem olyan közép mint amit az emelttel szereztem volna...

Őszintén szólva megkérdeztem a rektort, hogy szerinte érdemes-e ilyen eredményekkel próbálkozni, vagy úgyis kiperegnék... ő azt mondta, nem lenne gond, de így már nem tudom... Diákoknál is szerettem volna érdeklődni, de mivel nyílt napról lemaradtam, és kicsit sem néztek volna hülyének ha mindenkihez odamegyek, hogy "Bocsi, te nem vagy esetleg anglisztikás?" így letettem róla... :D

Van ott egy ismerősöm, de vele eléggé fura viszonyban vagyok, így sose mertem megkérdezni... most viszont lehet hogy az kellene...


Még egyszer köszönöm hogy írtál!

2012. jún. 27. 14:39
 5/10 anonim válasza:
Na megszületett a nagy döntés? : )
2012. júl. 5. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Igen, maradt első helyen az angol Miskolcon. Jobban belegondolva, gúnyolódás szempontjából már megedződtem a gimiben, úgyhogy nagy baj nem lehet :D
2012. júl. 9. 21:29
 7/10 anonim válasza:
Hát akkor sok sikert :D
2012. júl. 10. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, remélem felvesznek :)
2012. júl. 13. 16:34
 9/10 anonim válasza:
na, hogy megy? egyébként mi a neved? lehet, hogy ismerlek azóta :)
2012. nov. 11. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Felvettek?

Milyen?

2013. nov. 8. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!