Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Valami új törvény megváltoztat...

Valami új törvény megváltoztatta az előrehozott érettségiket?

Figyelt kérdés
Azt hallottam, hogy jövő évtől csak nyelvekből és informatikából lehet előrehozott érettségit tenni. Ezekből is csak a legutolsó évben, amikor tanulom. Ez azt jelenti, hogy ha 12. osztály végéig tanulunk az iskolában németet, akkor jövő ősszel (11.-es leszek) nem tehetek előrehozott érettségit belőle, csak 12. év elején?? Vagy ez hogyan van, valaki elmagyarázná?

2012. jún. 8. 22:39
1 2
 11/18 reptoid ***** válasza:

Az indexes cikkből nekem az jön le, hogy osztályozót nem is lehet csinálni ezentúl azért, hogy hamarabb érettségizhess.

Hiszen akkor mehetsz csak érettségire, ha a TANTERV szerint már nem oktatják a suliban később. Az, hogy osztályozót csináltok, az nem tanterv. Magyarán ha van egy infótok, amit pl oktatnak 9. és 10.-ben, akkor csak 10. végén tehetsz érettségit belőle. Ha van egy nyelvtárgy, amit nem oktatnak 4 éven keresztül (ennek mondjuk sok értelme így nincs, de hát mit várunk ezektől), tehát pl csak 9. 10. és 11.-ben, akkor 11. végén csinálhatsz előrehozott érettségit belőle, hiszen akkor van vége a tanterv szerint az oktatásának.


Az infónál ennek még van is értelme, mert sok helyen tényleg nem oktatják 4 évig, de a nyelveket szokták...

2012. jún. 10. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Ez félreértelmezés. A tanterv szerinti követelményeket kell teljesíteni, azt meg lehet osztályozóvizsgával is.
2012. jún. 10. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 reptoid ***** válasza:

"Előrehozott érettségi vizsgát kizárólag idegen nyelvből és informatika tárgyból lehet tenni akkor, amikor az adott iskolában a vizsgára felkészítő tantárgy oktatása a helyi tanterv szerint befejeződik."


Hol olvasol te követelmények befejezését? Amit te mondasz az eddig is így volt, abban semmi szigorítás nem lenne, eddig sem lehetett úgy menni érettségire, hogy nem teljesítetted a követelményeket.


"tantárgy oktatása a helyi tanterv szerint befejeződik"

A tanterv szerint, annak semmi köze a követelmények teljesítéséhez.

2012. jún. 10. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Akkor most nem lehet osztályozót tenni? Utolsó, kérlek akkor magyarázd el, te hogy értelmezed, mert én már teljesen összezavarodtam. :/
2012. jún. 10. 17:09
 15/18 reptoid ***** válasza:

Én már leírtam, miként értelmezem, csak az a baj, hogy ez semmit nem jelent :)

Ez egy netes újság cikke, egyáltalán nem hivatalos. A kormányzati közleményt kellene elolvasni, amit nyilván az mti-nek küldtek ki, de oda nekem nincs előfizetésem.

2012. jún. 10. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim válasza:
De el lehet olvasni a Közlönyben, a 65. számú. Abban nem az áll, mint a cikkben. A hivatalos helyen úgy van, hogy május-júniusban lehet érettségizni, csak én nem tudom, hogy mikortól érvényes. Már én sem értem. Nekünk pl. hivatalos helyen sem tudtak pontos infót adni, így én még jelentkezem az osztályozóra és lesz ami lesz. De már annyi verzió van, nem értem.
2012. jún. 10. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Szerintem nem csak mi nem értjük , hanem azok sem akik ezt kitalálták. Én úgy értelmeztem , hogy jövő ősztől megszűnik az előrehozott érettségi kivéve informatika és élő idegen nyelv tantárgyakból. De ezekből is csak akkor érettségizhetsz előrehozottan , ha tanterv szerint befejezett. Tehát teszem , azt , hogy te ősszel érettségizni akarsz németből , akkor most csinálsz egy egy osztályozó vizsgát 11. 12. osztályos anyagból , és akkor ősszel mehetsz.
2012. jún. 11. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
A 7-es válaszadó idézetéből azt szűrtem le, hogy nem engedik letenni az osztályozó vizsgákat, kivéve nyelv és informatika tárgyakból. NA most én 11-es vagyok, tavaly és azelőtt tanultam művtörit, erre akkor nem vonatkozik a tiltás? Tehetek májusban előrehozottat belőle?
2012. szept. 5. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!