Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyivel van kevesebb esély...

Mennyivel van kevesebb esély továbbtanulásra levelező képzéssel és abból szerzett érettségivel, mint egy sima gimnáziuméval?

Figyelt kérdés
Egyenrangú vagy nem? És ha pl nem látom, hogy informatikát lehetne majd tanulni, azt hogy tudom megoldani, hogy legyen belőle 2 éves jegyem az érettségihez?

2012. jún. 13. 13:42
 1/3 reptoid ***** válasza:

Teljesen egyenrangú már, régebben megkülönböztették, hogy miként szerezted, illetve azt is beleírták, hogy gimnáziumi érettségi-e. Most már semmi ilyen nincs.


Az infóshoz: 2 út van előtted. Ezek az érettségire felkészítő képzések nem feltétlen tartalmaznak infó tárgy oktatását, de biztos van olyan is, amelyekben tudsz tanulni. Egyébként pedig amint lesz egy érettségi bizonyítványod, onnantól bármiből érettségizhetsz akárhányszor, nem feltétele az, hogy tanultad-e valaha is azt a tárgyat.

2012. jún. 13. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

szia! én is levelezőre járok szakma után 21 évesen, most voltam 11. osztályos, tehát egy évem van még hátra. nálunk van info, de ha hamarabb túl akarsz rajta lenni, vagy nálatok nincs, elmehetsz osztályozóvizsgára belőle nyáron, és az alapján meglesz az évvégi jegyed. mindenképp az igazgatótól kérj segítséget, ő meg fogja mondani a módját.


nincs semmiféle hátránya, azon kívül, hogy teljesen egyedül készülsz fel mindenre. pl az elte felkészítőjének még emelt infoja is van, igaz borsos az ára, de szerintem arra én el fogok menni, mert én is infobol akarok még érettségizni.


ja, és ugye ugyanazt az érettségit írod, tehát teljesen egyenlő.

2012. jún. 13. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
ja, és én is jelentkezem egyetemre jövőre, már van egy ötös föci előrehozott érettségim, meg lesz még ősszel info, aztán ha nem sikerül, még megyek emeltre 12. év végén, hogy biztosra menjek. nyelvvizsga meg megvan. ugyanolyan esélyekkel indulsz, mint mások, azzal a különbséggel, hogy itt tényleg mindent magadnak kaparsz össze, mert ha pl. a suliban leadott földrajz alapján mentem volna érettségizni, akkor a kettest is alig súroltam volna, így viszont, hogy egyedül tanultam, nem sokat veszítettem a 100%-ból.
2012. jún. 13. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!