Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Közlekedésmérnökiről gépészmér...

Közlekedésmérnökiről gépészmérnökire?

Figyelt kérdés
Van lehetőségem átmenni közl-ről gépészre, ha közl-re vettek fel? Mikor bejelöltem, jó ötletnek tűnt, de azóta egyre több negatívumot hallok róla. Át tudok menni? VAgy egyátalán érdemes átmenni?
2012. jún. 14. 17:02
 1/4 anonim ***** válasza:

Miért szeretnél átmenni, milyen negatívumokat hallottál róla??


Amúgy elég nehézkes az átmenetel és nem is nagyon szokott menni. Kevés tárgy tematikája egyezik, tehát amit megcsináltál 1 év alatt alig fogadnak el valamit belőle...

2012. jún. 15. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ez nem így van, legalábbis BME-n biztos hogy nem. Minden mérnöki szak alapozója a matek + rajz, és a közlek-gépész nem olyan nagyon sokban különbözik (főleg az elején). Valószínű közleken is lenne matek1,matek2, ábgeo, géprajz, közgáz, info, gépészeti alapismeretek stb. Ezeket szerintem mind elfogadják ha teljesíted és át akarsz jönni..
2012. jún. 15. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Olyanokat hallottam, hogy a legkönnyebben elvégezhető mérnökszak, ami nem baj, csak azt is mondták, hogy nem fogok tudni vele elhelyezhedni, mert pl. az Audi-gyárba is a gépészeket keresik. Tehát mindig a gépészek élveznének előnyt, a közl-eseknek pedig az lenne, amit hagytak nekik. Nem tudom mennyire igaz.

Amúgy Széchenyire jelentkeztem.

2012. jún. 17. 19:03
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

" a legkönnyebben elvégezhető mérnökszak,"

Nemtudom kitől hallottad, de ritka ostoba ember volt :)

Én is a Széchenyire járok Közlekmérnökire, ha érdekel mesélek.

A könnyen elvégzésről annyit: kb 60%-át rostálták ki így a végéről visszatekintve.

Audiba valóban nem a közlekeseket ekresik elsősorban (bár van volt szaktársam aki ott dolgozik, de jellemzően logisztika szakirányosok, érthetően.)

Ettől függetlenül az AUDI után is van élet, logisztikával 1001 cég az országban, szeszával volánok, közúti közlekedési cégek, vasút szakkal meg MÁV, magánvasutak, hatóságok.


Kérdezz, szívesen segítek.

2012. jún. 17. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!