Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Így sikerülhet a felvételi a...

Így sikerülhet a felvételi a MoME-re?

Figyelt kérdés
nem jártam sohasem semmilyen művészettel kapcsolatos képzésre, mert úgy voltam vele, hogy én sohasem tudnám megtanulni, aztán időközben rájöttem, hogy csak az önbizalmam kicsi. nem tudok szépen, reálisan ábrázolni anatómiát, a geometriai testek, perspektíva megy. 2 évem van még a felvételiig, vmelyik szakra sikerülhet bejutnom így? :\\ tudom, hogy a mome-ra nagyon nehéz bejutni, meg hogy oda alapból profik járnak, de azért egy kérdést megért sztem.

2012. jún. 20. 19:41
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
ja és persze ezt a két évet, ami van nem semmittevéssel töltöm, hanem már beiratkoztam mindenhova ahova csak tudtam.
2012. jún. 20. 19:43
 2/19 A kérdező kommentje:
máskor a szex&szerelem kategóriába írom ki a kérdést, hogy hamarabbi választ kapjak xD
2012. jún. 20. 21:39
 3/19 anonim ***** válasza:

Persze, hát végül is, két perc alatt ide kéne ugrania mindenikek, a kérdésed miatt. Ugye?

Egyébként nem ismerünk téged, nem tudhatjuk, hogy felvesznek e. Ha gyakorolsz, és fejleszted magad, akkor van rá esély.

2012. jún. 20. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
nem szantam komoly hozzaszolasnak, sajnalom ha igy jott at:)) koszonom a valaszodat!
2012. jún. 20. 23:19
 5/19 anonim ***** válasza:
46%
nem tudom, ha tényleg megvan benned a tehetség, akkor 2 év alatt még fejlesztheted, de azt tudnod kell, hogy a mome-ra csak iszonyúan tehetségeseket vesznek fel, akik már a felvételi előtt is művészi szinten űzik a rajzolást.
2012. jún. 21. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
igen, tisztában vagyok azzal, hogy már a felvétel előtt is művészi szinten űzi pár felvételiző az ipart:S most egy kicsit el is bizonytalanodtam, majd meglátom, hogy mennyire sikerül haladnom, ha jól akkor megpróbálom, ha meg esélytelennek látom akkor inkább valami elméletire megyek
2012. jún. 21. 20:02
 7/19 anonim ***** válasza:

ne túlozzatok.. igaz, nem jártam a moméra, csak szoktam nézegetni kiállításaikat, be szoktam menni diplomaprezentációkra, sok embernek szoktam nézegetni pl. a facebook-ra vagy saját blogra feltöltött munkáit....stb.


egyáltalán nem kell hozzá született tehetségnek lenni, egyrészt szerencse kell hozzá , másrészt alapos felkészültség - egy jó rajziskolában (pl. Corvin, Kopek Rita iskolája, szuterén stúdió...stb.). a szerencsébe pedig értsétek bele a szimpátiát is, hogy mennyire jön be a rajzolási stílusotok, személyiségetek, megjelenésetek a felvételiztetőknek.

higgyétek el, a fel nem vettek között is bőven vannak olyan tehetségesek, mint a felvettek között.

2012. júl. 6. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
55%
egyébként kérdező, az anatómiai rajzolásban tényleg el kell mélyedned, annak mindenképp mennie kell, sőt, az egyik felvételifeladat a mintázás - egy fejet, arcot kell mintázni agyagból.
2012. júl. 6. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszodat!:)
2012. júl. 6. 21:11
 10/19 anonim ***** válasza:
88%

Én a kisképzőbe jártam (Képző- és Iparművészeti Szakközép, annak a nagy testvére az MKE és a MoME).


Ha szépen, jól, TÖKÉLETESEN RAJZOLSZ, az nem elég. Az kell, hogy valami elszállt stílusod legyen és ilyen agymenéseket sz.arj a papírra, amin élvezkedhetnek a felvételiztető tanárok.


Hidd el, tudom, mit beszélek, teljesen ugyanaz folyik a művészeti képzésen, mint az 'Ízlésficam' című filmben.


Ha lerajzolsz valamit pontosan ugyanúgy, ahogy az kinéz, az SZ.A.R. AZ SEMMI. AZ GICCS. Ha rágányolsz valamit a papírra, az már zseniális.


Kicsit sarkítottam, de tényleg ez megy. A gyönyörűen rajzoló osztálytársaim kiestek a rostán (volt, aki négyszer!!! felvételizett a MoME-ra), a művészieskedő, bénán/rondán rajzoló s*ggfejeket meg persze egyből felvették.

Én azt hittem, elsírom magam, amikor rajzból érettségiztünk a szakképzőben és szünetben végigjártuk barátnőmmel a többi termet... Összegányolt képek mindenhol, csak néhány olyan volt, amiben gyönyörködni lehetett. Nem azért, mert nem tudtak rajzolni, hanem azért, mert ezt várták el a tanárok (tisztelet annak a kevés kivételnek). Nézd meg Boris Vallejo rajzait/festményeit. Nos, az ottani tanárok szerint az GICCS és SZ.A.R.


TANÁCSOM:

Hagyd a francba a művészeti pályát... Maradjon meg hobbinak és menj egy olyan egyetemre, ami normális diplomát ad (nem bölcsész vagy turizmus...).


Lehet, gonosznak tűnök, de hidd el, csak jót akarok neked. Nem azt mondom, hogy ne rajzolj, RAJZOLJ. Képezd magad, akár autodidakta módon, önerőből, állj rá a digitális rajzolásra/festésre (ma már csak annak van értelme, még ha hangyányi is).

2012. júl. 25. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!