Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Így sikerülhet a felvételi a...

Így sikerülhet a felvételi a MoME-re?

Figyelt kérdés
nem jártam sohasem semmilyen művészettel kapcsolatos képzésre, mert úgy voltam vele, hogy én sohasem tudnám megtanulni, aztán időközben rájöttem, hogy csak az önbizalmam kicsi. nem tudok szépen, reálisan ábrázolni anatómiát, a geometriai testek, perspektíva megy. 2 évem van még a felvételiig, vmelyik szakra sikerülhet bejutnom így? :\\ tudom, hogy a mome-ra nagyon nehéz bejutni, meg hogy oda alapból profik járnak, de azért egy kérdést megért sztem.

2012. jún. 20. 19:41
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

érdemes lenne a Budai Rajziskolába menned, ott gyakran momés tanárok tanítanak, van felvételi előkészítőjük stb.


nem értek egyet az előttem kommentelővel. boris vallejo képeit én is értéktelen p.inaorientált giccsnek tartom. az tény, hogy a tanárok ízlésének sok helyen meg kell felelni, de ha nincs semmi különleges, új a rajzstílusodban, akkor nem vagy számukra érdekes. az ha egy rajz csúnya, nem jelenti azt, hogy rossz. inkább csak nem akar megfelelni annak a követelménynek, hogy a művészeben gyönyörködni kell...


melyik szak érdekel a momén?

2012. júl. 29. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Igen, ha egy rajz csúnya, az nem jelenti azt, hogy rossz.


De azért már legyenek a helyükön anatómiailag a dolgok, akármilyen egyedi stílusban rajzolgat valaki...

Én se raknék ki magamnál Valejjo képet, de azt sose mondanám rá hogy értéktelen, mert NEM az, ízlés ide vagy oda.

2012. júl. 29. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
formatervezés és építőművészet
2012. júl. 29. 13:30
 14/19 anonim válasza:
53%

Én média-design mesterképzésre mentem volna tavaly, akkor lett 78 pontom, azóta 1 évet készültem a felvételire, s egy sokkal bővebb, jobban összeállított portfólióra kaptam most 56-ot :). Másokat is jól lehúztak, akikkel külsősként mentünk, de olyan embert sem vettek fel, aki ott végzett alapszakon. Ez egyébként most a fasza új oktatási rendszer miatt is lehet főleg, mivel viktorkáék a "művészekkel" is kib*sznak a jogászok után.


Most másodszorra egyébként két szakra is jelentkeztem, és az egyik helyen éppen ez volt a bajuk, mivel szerintük így nem gondolhatom komolyan az adott szakot. Én őszintén remélem, hogy ez csupán egy harmatgyenge kifogás, mert ha tényleg ilyen ostoba felfogás uralkodik ott a tanárok fejében, nem tudom, érdemes-e ilyenektől tanulni. Írtam nekik nagyjából egy másfél oldalas motivációs levelet, és elvileg ez volt az egyik ok, amivel megbuktam, mert azt mondták, "nem egyeznek az elképzeléseink", holott semmi igazán konkrét vagy eldöntött dologról nem írtam, de ezt hiába is magyaráztam.


Azt is mondták, hogy itt nem az a cél, hogy minél több új dolgot megtanuljon az ember, hanem hogy a közös projektekben mennyire hatékonyan tud részt venni a már felvett jelentkező. Szóval ebből kiindulva lehet, tényleg csak profikat vesznek fel - kérdés, hogy akkor mi a fenének hívják magukat egyetemnek, ahová elméletileg tanulni mennek az emberek...Boris Valleoi ettől függetlenül meg tényleg giccs ;)


Nem akarom elvenni a kedvedet, ettől függetlenül Neked sikerülhet, csak akkor hibázhatsz, ha meg sem próbálod. Olyankor érik a legnagyobb meglepetések az embert, amikor nem számít semmi jóra. Különben meg, ha nem sikerül, akkor is lehet belőled kitűnő szakember, a MOME szerintem leginkább már csak presztízs, olyan tudást nem ad Neked, amit máshol, akár önszorgalomból, nyitott szemmel járva, folyamatosan tájékozódva nem szerezhetnél meg. Sok sikert!

2012. aug. 2. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Utolsó, megkérdezhetem, hogy szerinted kiket részesítettek előnyben idén ?

És a portfóliód pontozásáról lehetett érdeklődni ?


Megpróbálod jövőre is ?

2012. aug. 2. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

És az ott végzett alapszakost milyen indokkal nem vették fel ?

Az alapszakodat egyébként hol csináltad ?


A felvételin mik voltak a feladatok ?

2012. aug. 2. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

@mandulaszörny "Ha lerajzolsz valamit pontosan ugyanúgy, ahogy az kinéz, az SZ.A.R. AZ SEMMI. AZ GICCS. Ha rágányolsz valamit a papírra, az már zseniális. "


ezt mennyire vegyem komolyan?:)

2012. okt. 9. 18:49
 18/19 anonim válasza:
Ha festesz mondjuk egy fénykép alapján, az tényleg csak másolás, nem művészet. Ha beleteszed a képbe a saját gondolataidat, érzelmeidet, akkor már közelebb jársz hozzá. Amiben sokan hibáznak az az, hogy úgy próbálnak művészkedni, ahogyan szerintük elvárják tőlük, nem pedig úgy, ahogy valóban szeretnének. Ha valami újat mutatsz nekik (magadat, gondolataidat), azt el fogják ismerni. Nem eszik olyan forrón a kását.
2012. okt. 9. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:
55%
Egyébként hatalmas volt most a szórás MOME-n, egy sokkal jobb portfólióval kaptam olyan 30 ponttal kevesebbet, mint tavaly, s velem együtt mások is. Én külsős vagyok, de olyat sem vettek fel, aki oda járt alapszakra és ment volna mesterre. Én úgy döntöttem, nem próbálkozom többé, mert ha tényleg csak profikat vesznek fel, azt a profizmust elsajátíthatom munkahelyen is, fizetés mellett.
2012. okt. 9. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!