Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Átjelentkezés az ELTE ÁJK-ról...

Átjelentkezés az ELTE ÁJK-ról Károli Gáspár Református Egyetem ÁJK-ra?

Figyelt kérdés

Mik a tapasztalatok? Túl nehéz nekem az ELTE, főleg, hogy egyáltalán nem érdekel az, amit tanulok. Csak a magyar és töri miatt jelentkeztem az ELTE ÁJK-ra két évvel ezelőtt, honnan is tudhattam volna előre, hogy mit fogunk ott tanulni... Nem nekem való az az egyetem. Nem érdekel, hogy mekkora hírneve van az ELTE-nek, nekem nem hírneves diploma kell, csak szimplán egy diploma. Úgyse ügyvéd vagy bíró leszek, akkor meg minek?

Kérem, hogy aki már átigazolt az ELTE-ről a Károlira, írjon, mik a tapasztalatai, milyen a légkör, társaság, tárgyak, vizsgák, stb... Mondjuk az ELTE-n lévő társaságnál csak jobb lehet akárhol máshol. Sok beképzelt, alkoholista majom.



2012. jún. 25. 16:27
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
29%

:DDDDDDDDDDDDDDDDD ne bánts:D

amúgy miért akarsz átjelentkezni, ha "egyáltalán nem érdekel az, amit tanulok" ???

2012. jún. 25. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
25%
Hát a károlis diplomával megoldanád ,hogy ne legyél ügyvéd avagy bíró. Mielőtt valaki félre érti nem a Károlit szóltam le, én személy szerint teljesen közömbös vagyok az egyetem iránt. Viszont tény ami tény, a munkáltatók nem szeretik a károlis jogi diplomáját. És az is tény ,hogy sokkal könnyebb mint az ELTE. Szóval ha kizárólag a diploma megléte a cél akkor hajrá. De én a helyedbe megnéznék egy Szegedet és egy Pécset is mint lehetőséget.
2012. jún. 25. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
bocsi „károlis jogi diplomáját” károlis jogi diplomát.
2012. jún. 25. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Első! Attól, hogy nem érdekel, már elkezdtem, és nem akarom abbahagyni. Már sok lóvé ment bele eddig is a szüleim részéről. Amíg tudom, csinálom. A lényeg, hogy eljussak a diplomáig. Nem szeretek magolni, de nincs jobb ötletem, mit tanuljak. Engem a családfakutatás, levéltári dolgok, illetve a fotózás érdekel. Szinte mindenkitől azt hallgatom, ha ezt felhozom, hogy a fotózásból nem lehet megélni.
2012. jún. 25. 18:35
 5/21 A kérdező kommentje:
Egyébként azért jelentkeznék át, ha átjelentkeznék, mert ott könnyebb az élet, mint az ELTE-n. És nem mindegy, hogy mennyit kell szenvedni a diplomáért.
2012. jún. 25. 18:36
 6/21 anonim ***** válasza:
De az sem mindegy ,hogy mekkora a diploma munkaerőpaci értéke.
2012. jún. 25. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Nem hát! De én nem akarok pl. bíróságon, ügyvédi irodában vagy közjegyzői irodában dolgozni. Még nem tudom, mi lesz belőlem. Ameddig bírom, maradok az ELTE-n. Csak ugye már így is van egy év csúszásom, tehát az 5 év helyett már leghamarabb 6 év alatt tudom majd elvégezni. Az állam pedig 12 félévet fizet, ennél többet már nem. Az a baj, hogy mikor én beiratkoztam 2010-ben, akkor indítottak egy új tantervet, egy hülyeséget, hogy szinte minden tárgynak előfeltétele lett, és szinte minden épült már mindenre. A római jogot én is csak most, másodévben csináltam meg, és pl. az alkotmányjogot is csak most vehettem fel, tavaly a róma miatt nem. Ha most a róma szigorlat nem fog sikerülni, én még egy évet nem akarok a semmivel eltölteni. Nem beszélve arról, hogy majd fizethetem a 7. tanévet. Erre nincs keretem. A Pázmányon gondolkodom még, csak úgy B-terv gyanánt, hogy ha mennem kell, akkor mégis hova kéne menni. A Pázmányról tudtok valami infót? Nekem voltak ott óráim (faktok) idén is, tavaly is, azok nagyon könnyedek, sokszor a bejárást se várták el, csak félév végén írni kellett egy beadandót, amit amúgy el se olvastak, és mindenki automatikusan ötöst kapott. Persze mivel ELTE-sek voltunk, velünk igen nagyvonalúan bántak. Nem tudom, hogy ott a konkrét jogászi képzés milyen.
2012. jún. 25. 19:25
 8/21 anonim ***** válasza:
Személyes tapasztalatom nincs a Pázmányról. Ismerőseim járnak oda. Annyira nem gyilkos mint az Elte ,de ott is követelnek rendesen. Sokkal jobban jársz vele mint egy károlis diplomával.
2012. jún. 25. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Köszi az infókat!
2012. jún. 25. 23:33
 10/21 anonim ***** válasza:

2007-ben kezdtem az eltén. 2010-től akik kezdtek jobban jártak, nálunk sokkal szarabb volt még a panel rendszer. Én is csúsztam, engem egy olyan tárgyból seggeltek el első félévben, amit azóta azt hiszem a harmadik évben tanítanak, és én amiatt SEMMIT nem vehettem fel következő szeptemberben, csak azt az egy darab tárgyat, amiből elhúztak, meg ilyen fakultatív, alternatív szarokat, de semmi értelmessel nem haladhattam tovább. Hidd el, a 2010-es átalakítással te csak jól jártál.


Volt osztálytársam amúgy Károlira ment és csak röhög rajtam, hogy haha nekem mennyit kell tanulni.

2012. júl. 8. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!