Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nehéz a beilleszkedés középisk...

Nehéz a beilleszkedés középiskolába?

Figyelt kérdés
Most leszek 9.-es. Leírnátok a ti történeteteket? :)
2012. jún. 28. 14:23
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem lesz nehéz, nekem nem rég volt a gólyatáborom, már ott mindenki jóban lett mindenkivel, tegnap a beiratkozáson pedig amikor beléptem az ajtón mindenki odajött hozzám, valahogy mindenki tudta nevem, én meg nem emlékeztem senkiére és ott égtem.:D Gólyatáborban már az elején odamentem mindenkihez(elkéstem, mindenki ott volt már:D), bemutatkoztam, és elkezdtem egy spontán történetet mesélni ha csönd lett volna. A lényeg, hogy nem szabad várni, hogy majd hirtelen mindenki csak veled fog törődni. Nyitni kell és nyitottnak lenni.

Az eleje még ugye nagyon könnyű, hiszen teljesen új emberek, kb 10000 dolog van amit nem tudsz róla, kb 10000000 dolog amiről kitudod kérni a véleményét, megismerve a világnézeteit:D

2012. jún. 28. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Dia90' válasza:
100%
Én már rég voltam középiskolás, de emlékszem rá, h simán ment a dolog, spontán beszélgetések alakultak ki. Gondolj arra, h jóformán mindenki ugyanabban a helyzetben van, mint te...körülvéve sok-sok idegennel :) Bátran mutatkozz be, kezdeményezz, a többi majd jönni fog magától. :)
2012. jún. 28. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszi.:)
2012. jún. 28. 14:40
 4/10 A kérdező kommentje:
Páran már látom, hogy facebookon ismerősök. Én is jelöljem be azt akinek tudom a nevét?:D
2012. jún. 28. 17:50
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Persze jelöld be. Legalább tudsz velük beszélgetni.
2012. jún. 29. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Okéé.:)
2012. jún. 29. 12:00
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

volt akit szintfelmérőn ismertem meg, volt akivel myvip-n vettem fel a kapcsolatot, és voltak akiket gólyában ismertem meg

én egy nagyon zárkózott lány voltam, úgy féltem attól, hogy majd meg kell szólalnom a többiek előtt, meg mi lesz, ha nem lesznek barátaim..., de nem történt semmi ilyesmi, és tök jól összebarátkoztunk :)

2012. júl. 7. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Én most leszek 10-es, úgyhogy nekem frissek még az emlékeim. :)


Én túlizgultam az egészet. Pedig nagyon jó volt és könnyű. Pedig én nehezen barátkozok! Igaz, hogy egy általános isk.-i oszt. társam is odjött, így valamivel könnyebb volt. De én azt mondom, hogyha egyedül vagy, könnyebb ismerkedni. Előre gondolj ki magadban pár kérdést, amiket bárkitől megkérdezhetsz.

Mutass jó önképet- legyél ápolt, ez sokat számít szerintem! Legyél kedves, eleinte ne áraszd rá mindenkire a problémáidat és az aggodalmaidat. Legyél kedves, ha úgy látod, hogy valakivel alakul a dolog, hívd meg a sulibüfében vagy a városban egy teára/sütire. Ott kérdezgetheted, hogy mi szeretne lenni ha nagy lesz. Van-e testvére, mi a kedvenc tantárgya. Te is mesélj magadról, így ők is könnyebben megnyílnak, de ne csacsogj mindig, ismerd a határokat! Az első héten ne várj még nagy barátságokat, akkor mindenki még az iskolához szokik. Gólyaavató környékére már meglesznek a látszólagos barátságok és ezeket majd ápold, építsd. Sok sikert! :)

2012. júl. 7. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én most leszek 12.es de elmesélem, hogy nekem milyen volt.

Én a helyi szakközépiskolába járok. Itt 34en kezdtünk az osztályomban. Ebből 11en voltunk helyiek. /3an voltak talán akik nem ismertek senkit/ Én egy volt osztálytársammal ültem. 1. órában évnyitó volt. Mivel előző este nem aludtam így hót álmos voltam. Of. meg ott ült előttem és ott röhögött már engem, hogy ásítottam. Aztán második órában leírtuk az órarendet, elmondta, hogy melyik terem hol van. /ekkor térképet rajzoltam a suliról/ Majd 3. órában házirend felolvasása volt. Ekkor már annyira unatkoztam, hogy felírtam egy lapra, hogy zsíros kenyér van a plafonon! Ezt körbe adta, és mindenki felnézett, vicces volt, olyan jókat röhögtem.

2012. júl. 8. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! :D
2012. júl. 8. 20:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!