Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért nem úgy tanítanak az...

Miért nem úgy tanítanak az általános/közép iskolákban mint az egyetemen?

Figyelt kérdés

Általános és középiskolában arról szólt az élet, hogy vagy a tábláról kellett gyorsan másolni az anyagot vagy a tanár diktálta le a füzetbe nekünk pedig írni kellett... ez szerintem unalmas egyrészről másrészről pedig nem is tud figyelni az ember... egyetemen pedig csak ülsz és figyeled miről beszél a tanár és ezzel a módszerrel sokkal könnyebben tudok tanulni szinte nem is kell tanulnom semmit mert emlékeszem arra amit láttam... a kisgyerekek meg gondolom még annyira sincs kedvük tanulni mint egy felnőtt embernek akkor mi értelme? meg kérdezhetném miért nem csinálnak vagy adnak a tanárok önálló munkát kis korban amiről tarthatnak előadást... mikor nekem valamit előkellet először adnom vért izzadtam és az anyag összeállítása is nagyon nehezen ment mivel nem volt semmilyen gyakorlatom ebben...


a másik dolog amit nem értek vagy furcsa miért kell a kisgyerekeket ennyire lefárasztani a sok hülyeséggel? Angliába vagy a nyugaton negyed annyit nem tanulnak gyerekek mint itt inkább az iskola a gyerekek kiegyensúlyozottságát próbálja elérni és inkább megtanítja őket arra miként kell boldogulni az életben szerintem az ilyen irányú nevelés hasznosabb mint ha tudja az ember mennyi hó szokott az Alpokban esni vagy kukutyinban bányásznak-e szenet vagy rosszul gondolom?



2012. júl. 14. 15:01
 1/9 A kérdező kommentje:
ja azt kihagytam, hogy az előadás anyaga ugyanúgy elérhető lenne a kisiskolásoknak mint az egyetemeken a hallgatóknak
2012. júl. 14. 15:05
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
mert ha csak a tanár előadna az általános vagy középiskolában le szarnák a fejét a diákok,hanem dobálnák papírgalacsinnal meg előkerülne a köpőcső,vagy simán tolnák a hiper szuper 56Gs telefonról a facebookot (bár így is)
2012. júl. 14. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Mert eddig nem fogod fel a dolgokat, még kiskorú vagy és nem tudod, hogy ez a javadra van így ez valamiféle "kényszer".

Egyetemen meg már felnőtt vagy, kit érdekel mit csinálsz? nem fog pesztrálni téged senki...ott a tanárok amúgy is sokkal értelmesebbek mint az eddigiek...inkább tudósok mintsem tanárok

2012. júl. 14. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Az általánosban a gyereket le kell foglalni, nem fog végig ülni és figyelni, mert abszolút nem érdekli az egész. Leszámítva azt az egy-két órát ahol olyan a tanár hogy képes viccesen, fiatalosan, érdekesen előadni az anyagot. De ez elég ritka.
2012. júl. 14. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
a másik kérdésemre vagy felvetésemre nem reagáltok? amúgy tanárok vagytok? nekem egy tanárnak készülő csemete mondta, hogy azért szeretne általános iskolába tanítani mert ott jobban figyelnek a diákok most akkor ez most h van nem értem
2012. júl. 14. 15:32
 6/9 anonim ***** válasza:
hát nem tudom te melyik egyetemre jársz, de nálunk bizony kell jegyzetelni, nem is keveset... és egyetemen is vannak sz.r tanárok, azoknak aztán figyelhetsz az óráján, sose fogod megérteni az anyagot. plusz az én egyetememen pl. nem is lehet kitapasztalni a számonkérések jellegét, mert nincsenek évközi zh-ink. így pl nem tudhatod, hogy egy tanár jobban szereti-e a rizsát, vagy szó szerint arra kíváncsi, amit leadott órán, mennyire elnéző vagy szigorú, stb... én személy szerint visszasírom a középsulit, ott legalább fixen az órai jegyzetet és/vagy a könyvet kérték számon, itt meg mindenki azt csinál amit akar, semmi jogalapod nincs reklamálni, mert akkor jönnek azzal, hogy lehet menni máshova is, ha nem tetszik.
2012. júl. 14. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
jah.van olyan,ahol nagyon rosszak a gyerekek.így is beugatnak a tanárnak,sőt meg is verik szegényeket,ha meg a tanár felakasztja a fogasra akkor már rasszista, náci,stb.fegyelmezni nem lehet őket csak szaktanárival meg ilyen olyan nyalámságokkal az általános iskolába,de még középbe se.amikor meg megmutatja otthon a beírását akkor szép volt fiam,dolgozzál még,legyél gecci,olyan mint apád he more csávó....(tisztelet a kivételnek)ilyeneknek nagy büdös pofon járna a bepofázásért,kirúgás,és közfeladatot ellátó személy elleni erőszak miatt kivonni a társadalmi vérkeringésből.
2012. júl. 14. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
49%

ez inkább egyénfüggő. Nekem is jobban megy az ha magamnak jegyzetelek és figyelek, mintsem diktálnak...De ez egyénfüggő.


Tény hogy ez jól hangzik és én is ezt mondom, hogy a nyugaton valahol jobb. Lásd Franciaországot. A gyerekeknek van délelőtt suli aztán ebédszünet aztán délután suli és van szombat délelőtt is...Igyekeznek egészséges életet teremteni nekik jobb a sport oktatás...ilyesmi...viszont én a magyar oktatással is meg vagyok elégedve:) Nézd Angliába mindenki szrik mindenre a szüleikből élnek... Vagy gondold el...volt egy időszak a NASA-nál egy fontos gyűlés és angolul beszéltek...a pasi körbenézett és csak magyarok voltak és megkérdezte, miért nem magyarul tárgyalnak? És onnantól magyarul folytatták...Nem mindenki...de nagyon sok magyar tudós van és számtalan találmányunk van és rengeteg kutatást és fejlesztést végzünk...

És hiszem hogy ez a jó alapok miatt van és persze sok minden felesleget tanulunk de mindenki azt fogja tanulni ami majd kell neki...de jó ha az ember képben van a világ dolgairól...pl átlátja a földrajzi adatokban az országok hatalmi elhelyezkedését (nyersanyagok, drágakövek erdők nagysága...ilyesmi...)


Amúgy nem, nem vagyok tanár csupán egy egyetemista:)

2012. júl. 14. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Az egyetemen azt tanulod amit szeretnél=automatikusan megjegyzed első hallásra. Plusz mivel elmúltál 19 - tudsz jegyzetelni.

Szerinted minden 13 éves gyerek megjegyezné első hallásra a fizikát?...persze. Ne legyél már segghülye.

2012. júl. 14. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!