Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Orvostanhallgatók! Milyen...

Orvostanhallgatók! Milyen volt a legelső boncolásotok? Nagyon megviseli az embert lelkileg?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnék gyermekorvos lenni,viszont aggaszt, hogy a boncolás megviselné az idegeimet...

2012. júl. 21. 19:51
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Az első két óra nekem kicsit ijesztő volt, 1-2 hónapba beletelt amíg hozzászoktam a látványhoz (és főleg a szaghoz). Mostanra viszont már teljesen természetes, a mindennapjaim része lett.

Egész biztosan hozzá fogsz szokni te is!

2012. júl. 21. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem könnyű,de meg kell próbálni elvonatkoztatni attól, hogy az ott valaki,és az anatómia részére kell koncentrálni. Ja és lehetőleg ne nézd meg az elhunyt arcát.
2012. júl. 21. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!érzékeny lélek vagyok gondoltam rá, hogy hónapokba telik mire meg fogom szokni...
2012. júl. 21. 20:10
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ne így indulj neki, hanem csak úgy mint tananyag,de stresszeld magad előre.

Én azt tudom neked mondani,hogy most volt tíz éves érettségi találkozónk. Mi még gimisek voltunk, amikor biológia fakultáció keretében voltunk boncoláson. Sokan így indultak mint te,mindössze egy ember ment ki,és még most is mindenki pozitív élményként emlékezett vissza rá.

2012. júl. 21. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Ez igazán megnyugtató :)
2012. júl. 21. 20:14
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
az első 2 évben anatómiából van boncterem: szerintem egyáltalán nem durva, mert főleg formalinban tartósított készítmények voltak, amikről nem is az jutott eszünkbe, h ez egy ember/egy ember testrésze. Hamar hozzászoktunk. Harmadéven viszont bejön a patológia: ott friss vagy kevésbé friss hullák vannak, amik büdösek és nem túl szívderítően néznek ki felboncolva. Azt én pl. sokkal nehezebben szoktam meg. Ott egyébként az első gyakorlaton többen rosszul lettek.
2012. júl. 21. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
55%

Anatómia vagy patológia.

Anatómián azért kicsit "szoktatnak" az elején. Legalábbis náluk úgy volt, hogy első gyakon csontok, aztán kaptunk egy kipreparált kart. Utána volt csak egész tetem. Előtte paráztam, féltem, hogy hányni fogok, de aztán semmi...

Ott igazából nincs vér, tartósítva vannak a testek, nem is jut eszébe az embernek igazán, hogy előtte éltek. Meg amúgy is aki orvosira megy, azt ált. érdekli a dolog, szóval leköti a figyelmét, nem azon gondolkodik, hogy "úristen egy hulla".


Patológián azért neccesebb. Ott a szagtól lehetne igazán rosszul lenni, de nálunk annyira f.sza az elszívó rendszer, hogy gyakorlatilag semmit nem éreztünk. Max akkor lehetett vmi kis szagocskát érezni, hogy tényleg rendesen odahajoltunk. Engem személy szerint az idősebbek annyira nem viseltek meg. De mikor volt egy-két fiatal, akkor utána órákig nagyon le voltam törve...nem is tudom igazán milyen érzés volt...nyomasztó talán a legjobb szó.

De amúgy sem patoszon, sem anatómián nem lett rosszul s nem hányt senki.

2012. júl. 23. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!