Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan viseljék el a szülők a...

Hogyan viseljék el a szülők a pedagógia alapjait megsértő tanárokat?

Figyelt kérdés

2012. júl. 22. 09:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Kicsit konkrétabban?
2012. júl. 22. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Kifejtenéd kicsit bövebben a kérdést? Mert egyelöre nem világos, hogy mit kifogásolsz a tanárnál.
2012. júl. 22. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Nem kell elviselni. Vannak jogok érvényesítési lehetőséggel, vannak pedagógiai elvárások, van nyílvánosság, és vannak tehetséges fiatal tanárok munka nélkül.
2012. júl. 22. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Nekem az jutott eszembe, hogy mikor kicsi voltam az alsós osztályfőnököm fejencsapta a naplóval azokat akik nem voltak képesek csendben maradni.

Szülőként nem tudom én mit szólnék, de tudom anyáék nem igazán háborodtak fel...

Utólag én is jogosnak tartom, és talán jónak is mert mindenki nagyon rossz volt...fájni amúgy nem igazán fájt, de éreztem:D Szerintem ezeket mint körmös vagy hasonlók kifejezetten megengedném mert tényleg vannak fegyelmezetlen gyerekek akiket máshogy nem lehet kezelni...

Régen valahogy mindenki tudta hogy a pedagógus nevel is...mostmeg ha a gyereknek rosszak a jegyei a tanárt fenyegetik meg...

2012. júl. 22. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
28%

"Szerintem ezeket mint körmös vagy hasonlók kifejezetten megengedném mert tényleg vannak fegyelmezetlen gyerekek akiket máshogy nem lehet kezelni... "


- Csak akarni kell; akit agresszió nélkül nem lehet kezelni, azt azzal sem, legfeljebb ideiglenesen, tünetileg lehet kezelni. Meg egyáltalán milyen ember at, aki a gyerekkért van, és mégis képes megütni egy gyereket?

És nem engedném semmilyen formában a testi fenyítéstt, mert ilyen alapon a szülőnek is szabad volna vernie a tanárt. Már nem szabad testileg fegyelmezni, de én mégis kaptam a fejemre. Nem rossz viselkedésért, hanem helyesírási hibáért. Most képzeld el, mit csinálna ilyen tanár, ha engedélyezve volna a testi fenyítés.


Nevelni tud a tanár ha akar; példamutatással. Ha mindent agresszióval old meg, az elég rossz példa, nem?

2012. júl. 22. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Én nem ezt mondtam, de kiforgathatod nyugodtan a szavaimat.

Egy szóval nem mondtam, hogy a tanulás miatt kaptunk a fejünkre...amiatt sosem.

Csak tudod egy 35 fős osztályban igen nehéz a fegyelmezés...megnézném te hogyan csinálnád főleg ha van mondjuk 4-5 kis cigánygyerek is...hiszen azokat is neked kell fegyelmezned...

És a tanárok erre nem kapnak képzést...ők tanítani tudnak nem elsősorban nevelni...

Láttam én már olyan tanárt aki sírva ment ki az óráról...szerinted az normális?!

Nem kell félteni a gyerekeket, nem fog belehalni egy nyakasba és ha van esze megtanulja. Hidd el, jót tesz az is. Nem verni akarja a gyereket...csupán felvilágosítani mit szabad és mit nem...talán tiszteletet is tanul, nem úgy mint a mai fiatalok...

Láttam olyat hogy 12 éves kislány beszól egy nagypapa korú bácsinak hogy "Te meg hogy nézel ki?!"

Ez normális??? Inkább kapott volna egy nyakast minthogy ilyen ember lett belőle...nem?

De mindenki azt gondol amit akar...és azt is tudjuk, hogy a gyerek nem olyan otthon mint a suliban lesz...Persze hogy másokat fog hibáztatni, mert ilyen az emberi természet....


De ezt felesleges magyarázni. Én akkor is helyénvalónak tartom azt, ha kap néha egy egy körmöst vagy nyakast. Még egyszer elmondom, baja nem lesz...a tanár meg ha látja, hogy nem használ, nem veri tovább hanem elküldi pszichológushoz... minden sulinak van saját és az majd foglalkozik a viselkedésproblémájával...

Nálunk így volt...

2012. júl. 22. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

És nem mindent azzal oldott meg. legalább háromszor szólt mielőtt fejbe vágott a naplóval...

De ha nem olyan óra volt, hogy muszáj volt tanulni...pl technika vagy ilyenek akkor küldött minket a sarokba is...csak tudod 35 főnél néha a 4 sarok kevés...

2012. júl. 22. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Az 5. válaszoló egész biztos még soha nem volt tanitó egy 35 fös kamaszokból álló osztályban, különben nem irna ilyen értelmetlen dolgokat.
2012. júl. 22. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Szerintem inkább az én szavaimat forgatják ki egyesek. Egyébként a valós vita bukását jelzi, ha már azt firtatja valaki, mi a másik foglalkozása.
2012. júl. 22. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"Egyébként a valós vita bukását jelzi, ha már azt firtatja valaki, mi a másik foglalkozása."


Ebben az esetben nem, mert ha csak ELMÉLETILEG adsz tanácsokat, akkor az nem ugyanaz, mintha a gyakorlatban is lenne tapasztalatod. Ez ugyanaz, mint amikor valaki elméletben tud gyereket nevelni, amikor meg lesz egy gyereke, akkor rá kell jönnie, hogy a gyerekek nem úgy "müködnek", mint ahogy a könyvekben le van irva, söt MINDEN gyerek más.


Ha netán mégis tanár lennél, sok éves tapasztalattal, akkor NEM EZT válaszoltad volna, az elözö válaszod viszont CSAK akkor lenne hiteles.

2012. júl. 22. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!