Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan viseljék el a szülők a...

Hogyan viseljék el a szülők a pedagógia alapjait megsértő tanárokat?

Figyelt kérdés

2012. júl. 22. 09:46
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

"Csak akarni kell"


Na persze...neked anyukád sosem mondta hogy én is sok mindent akarok kislányom/fiam mégsem kaphatom meg...?

Az hogy én akarom hogy valami így vagy úgy legyen attól az még nem lesz úgy... főleg ha másoktól is függ a dolog, de most így visszaolvasva kétlem,hogy te már nagy korú lennél kedves 5.!

2012. júl. 22. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

A gyerek utánoz. Leginkább azt, amit otthon lát, illetve aminek a legtöbbet van kitéve. Mivel a legtöbbet a többi gyerek közt tölti, ezért főleg úgy fog viselkedni, mint ők. Ha van néhány, akik nincsenek megnevelve, akkor előbb-utóbb ráragad a "hülyeség" és neveletlen lesz, amit a szülő tudna kinevelni belőle, de ezt általában nem veszik észre, hiszen a gyerek otthon máshogy viselkedik, mint az óvodában/iskolában, ahol a szigorú szemek nem figyelik.


Érdekes módon én nem voltam neveletlen, és tapasztaltam, hogy egy tanár sokszor nem tud rendet tartani (sajnos ki kell mondani, hogy főleg a nők, mert egy férfitól valamiért jobban tartanak, de lehet ellenpéldát mondani.) Túlzásnak tartom, hogy egy középiskolás diák megengedi magának, hogy az óra közepén rágyújt egy cigire, és amikor a tanár figyelmezteti, majd elkéri az ellenőrzőjét, akkor egyszerűen elsétál. Majd amikor az osztályfőnöke beírja az intőt, akkor az említett könyvecskét egy határozott mozdulattal a szemetesbe helyezi. És nem tehet semmit a tanár.


A nevelést otthon kell elkezdeni, és amit annyiszor hangoztattak: az iskola a MÁSODIK otthonunk.


/19 éves önmagát érettnek tartó fiatal/

2012. júl. 24. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!