Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemen az első pár óra az...

Egyetemen az első pár óra az ismerkedésről szól?

Figyelt kérdés

Bemutatkozás meg ilyenek vannak ha kis létszámú a csoport?

Vagy rögtön belevágunk a közelébe és máris tanulunk?

Másik kérdésem: testnevelésnél többféle sportolási lehetőségek közül lehet választani?

Ha én mellette sportolok, lehet igazolást adni arról, a tesi óra kiváltására? Ha igen, milyet??


2012. júl. 26. 08:50
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Még valami: lehet óra közben inni? (nem alkoholt:D)
2012. júl. 26. 09:01
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Felnőtt emberekről beszélünk, aki akar barátkozik a másikkal, de nem előadások vagy gyakorlat közbe.
2012. júl. 26. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Lehet igazolást benyújtani, de ez minden sulinál máshogy van, biztos találsz erről információt az iskolád weboldalán.


Az első előadások első 15 perce szokott e szerint zajlani:

-hogy hívják az előadót

-hol lehet elérni, mi a telefonszáma, e-mail címe

-mik a félévi követelmények, hány ZH/beadandó van, mikor

-hogy zajlik a vizsga

-mikor vannak előadások, gyakorlatok

-ajánlott, kötelező irodalom

2012. júl. 26. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 reptoid ***** válasza:
100%

Nagy valószínűséggel a felsőbb évesek, majd szerveznek nektek egy csomó programot első héten, de ha rendesek, akkor az egész félév folyamán.

Ezenkívül pedig tanárfüggő, de több gyakorlaton (ahol kevesen vagytok) is lehet, hogy az első órán bemutatkoztok, beszélgettek egy kicsit. Az első óra úgyis arról szól mindenhol, hogy a tanár elmondja a követelményeket, számonkérések időpontjait. Az óra második felében azért már úgyis fogtok kicsit tanulni.

2012. júl. 26. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
85%

Nem gimiben vagy. Nem tudom, hová jelentkeztél, de az első órán a tanár bemutatkozik, elmondja, miből áll a tárgy, mi lesz a végén a számonkérés és elkezdi lökni az anyagot. A neved sem jegyzi meg senki, kódszámod lesz. SEnki le se tojja, hogy honnan jöttél és mit akarsz ott. Ez a felsőoktatás, nem az általános iskola! Inni lehet, ha szomjas vagy, nálunk, ha kajálsz közben úgy vágnak ki, mint macskát szarni. A tanárokkal vigyázz, húzd meg magad, figyelj, tanulj, és kitapasztalod, mennyire más ez, mint a gimi!

Tesiből sok választási lehetőség szokott lenni, de ez karonként változó, tudni kéne hova jársz, hogy reagálni tudjak. Keress rá neten! Kétlem, hogy sportolásra adnak felmentést, hacsak nem olimpiai szinten nyomod.

2012. júl. 26. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
amikor a nyíltnapon voltam, ott mondta egy tanár, hogy kicsik a csoportok, mindenki névről ismeri egymást. erről jutott eszembe, hogy talán az elején lesznek beszélgetések, hogy jobban megismerhessük egymást.
2012. júl. 26. 10:28
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Ez teljesen Egyetem függő,engem most vettek fel szeptembertől kezdek pteáok-on hát én úgy tudom,hogy csak annyi lesz,hogy be mutatkozik a tanár azt már mehet is a tanulás....Majd,ha te akarsz ismerkedni megteheted.:) (előadás után)
2012. júl. 26. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Megkérdezhetem, melyik szakra mész?
2012. júl. 26. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
mi 8an vagyunk, de több olyan tanárom is van, aki máig nem tudja a keresztnevünket se, pedig most leszek végzős. általában ott már le se szarják az ilyesmit. ha barátkozni akar valaki, óra után meglátogatják az első kocsmát aztán hajrá.
2012. júl. 26. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Ez teljes mértékben a szaktól függ meg a hely mentalitásától.Általában a humán, emberekkel foglalkozó szakoknál a légkör is sokkal emberközelibb, személyhez szólóbb. Nálunk pl előadáson ahol voltunk százan valóban csak elmondta a prof, hogy ki ő, hol érjük el... viszont mindig kikérik egyes témákban a véleményünket, úgyhogy az előadások is interaktívak. A szemináriumokon főleg elsőben vagy ha új csoport gyűlik össze, új csoportvezetővel, akkor pedig mindenki bemutatkozik az első alkalommal. A tanár meg a diákok is. Soha nem ment el ezzel az egész óra, kb. ha negyed órát tett ki. Elmondod ki vagy, honnan jöttél, esetleg miért érdekel ez a szak.

Enni - inni nálunk pl lehet még szemináriumon is, bár ez is tanára válogatja.

Tesióráknál általában van többféle sportolási lehetőség, de ez teljesen helyfüggő, hogy mennyire felkészült az intézmény erre.

2012. júl. 26. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!