Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemen az első pár óra az...

Egyetemen az első pár óra az ismerkedésről szól?

Figyelt kérdés

Bemutatkozás meg ilyenek vannak ha kis létszámú a csoport?

Vagy rögtön belevágunk a közelébe és máris tanulunk?

Másik kérdésem: testnevelésnél többféle sportolási lehetőségek közül lehet választani?

Ha én mellette sportolok, lehet igazolást adni arról, a tesi óra kiváltására? Ha igen, milyet??


2012. júl. 26. 08:50
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
köszönöm, hogy megosztottátok a tapasztalataitokat!
2012. júl. 26. 18:22
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk pl. tényleg így volt az első hét, sőt, sajnos még most is, pedig már harmadéves leszek.

Amikor gólyák voltunk, az első héten minden egyes óra azzal kezdődött, hogy "na, ki miért jelentkezett ide?". A harmadik órán már gyűlöltem ezt a kérdést :D Jó, én valóban humán területre járok, itt ez tényleg olyan, hogy érdekelheti a tanárokat, hogy ki miért akar ezen a területen dolgozni, de amikor már a tizedik ember jön azzal a szöveggel, hogy "hááááát, mert szeretnék emberekkel foglalkozni", akkor az baromi unalmas.

Ez volt az első félév első hete. Utána meg minden félév első hetében azzal mennek el az órák, hogy ez meg ez van a tematikában, ennyi meg ennyi zh lesz, dátum, vizsga szóbeli/írásbeli, elmondják, mennyit lehet hiányozni, aztán ha olyanja van a tanárnak, akkor még beszél egy kicsit arról, hogy nagyjából miről szól a kurzus, aztán a legtöbb azt csinálja, hogy tizenöt perc után lehet menni, és csak a következő héten kezdődik a tényleges munka.

Ez biztos elsőre lazának hangzik, de én utálom, hogy ez van. Elhiszem, hogy az első héten sok dolguk van az oktatóknak, de én meg pont azt nem szeretem, hogy nincs dolgom. Mármint ott van az órarendben, hogy van öt órám egymás után, bemegyek nyolcra, tíz percet bent ülök, aztán várok tízig a következő órámra, ott is bent vagyok tíz percet, utána délben megint bemegyek tíz percre, és így tovább, tök hiába elmegy az egész nap (sőt, az egész hét).

2012. júl. 27. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

hűha, én ezt nagyon nem szeretném:S

Teljesen szétfolyna az egész napom.

2012. júl. 27. 14:17
 14/15 anonim ***** válasza:
Ne ijedj meg, az tuti, hogy ezt az elmebajt nem mindenhol csinálják :) Meg amúgy is, szerencsére ez csak egyetlen hét, utána már normálisan vannak az órák. Annyi haszna van, hogy első héten még nekünk is sokszor van ügyintéznivalónk, ilyenkor el lehet szaladni a to-ra, vagy bárhova.
2012. júl. 27. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Ja, amúgy nálatok kötelező tárgy a tesi? Mert ahogy hallom, ezt nagyon sok helyen megszüntették, nálunk is csak így plusz kreditért lehet menni annak, aki akar, inkább az a haszna, hogy ingyen lehet járni sportolni :) De ha kötelező tárgy, és amit te sportolsz, az az egyetemen is a választhatók között van, akkor valószínűnek tartom, hogy neked beszámítják, csak még időben beszéld meg a tanárral.
2012. júl. 27. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!