Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Pszichológia szakra szeretnék...

Pszichológia szakra szeretnék menni jövőre, de nagyon magasak a ponthatárok. Hogyan lehet mégis elérni?

Figyelt kérdés

Konkrétan a Pécsi Tudományegyetem Bölcsészettudományi karára szeretnék bejutni. Jövő februárig még van időm és szeretném összeszedni azt a legalább 400 pontot amivel fizetősre, de legalább bejuthatnék.

Nem voltam egy éltanuló..sőt. De az érettségim úgy ahogy jól sikerült. Májusban újra érettségizem két tantárgyból: angolból emeltszinten (kapok hozzá középfokú nyelvvizsgát) és történelemből még egyszer középszinten.

Láttam, hogy a sportban elért helyezések is számítanak, amennyiben legalább országos verseny és 1-3. valamelyik helyezést elértem. Én judoztam még általánosban, TDK kupán lettem 1. is 2. is meg 3. is de nem tudom, hogy országos-e a verseny, mivel nem találom a neten sehol sem:/.


Tudna nekem valaki segíteni? Tudom eléggé összetett a problémám, de bármire hajlandó vagyok, hogy bekerüljek pszichológia szakra.


21L



2012. júl. 26. 12:10
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Iratkozz be felvételi előkészítőre. Amúgy jövőre már kötelező egy tárgyból emeltet tenni, szerintem is legpraktikusabb azt egy idegen nyelvből megcsinálni. Viszont második érettséginek én a biológiát vagy matematikát ajánlanám. Ezeknek a későbbieknek is hasznát veszed, míg a töri magolásának szerintem sok értelme nincsen...
2012. aug. 6. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Én is pszichológiára akartam menni, de nem lett elég pontom. Az előző írta, hogy van felvételi előkészítő. Pontosan hol? És csak nappalisoknak? Nekem mindenhol azt mondták, hogy nappalisoknak van középiskolák keretein belül. Hiába mondtam, hogy kifizetem az óradíjat, nem engedtek. Ahol érettségiztem levelezőn, segített a tanárom az emelt szintű törire készülni, angolból is jártam tanárhoz. Egy évig készültem rá kb és az angolom lett 76% a törim meg 60%. Szóval nagyon nehéz volt, mégse jutottam be. De mit mondjak én, még a nappalisok is panaszkodtak, pedig ők több eséllyel indulnak neki egy emelt szintű érettséginek.

Ráadásul megszívtam, mert a törit már nem is számítják be pszichológia szakon. Minden munkám hiábavaló volt. Kezdhetném a biológiával de úgy döntöttem inkább keresek egy külföldi egyetemet levelezőn. Ez a rendszer beteg. Nem mindenkiből lesz kiváló szakember, akinek szerencséje van, vagy éppen jól tud magolni.

2012. aug. 11. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Szerintem a törit sem kell szó szerint magolni, van nagyon jól tanulható része is, viszonylag kevés évszámot kell tudni (a fölöslegeseket ki kell szelektálni).

Egyébként én nem javaslom, hogy idegen nyelv legyen az emelted. Én angolból emelteztem és nagyon lehúztak, ahol csak lehetett. Eddig MINDIG 100%-os volt a writingom (levél) erre levontak a 25-ből 5 pontot olyan helyen is, ahol nem is értettem, mi a bajuk, teljesen épkézláb, helyes mondatot írtam.

A szóbelimen is nagyon alápontoztak, bár bevallom, ott tényleg ideges voltam, de akkor sem 64%-ra teljesítettem a szóbelin....

Szóval egyrészt azt válaszd, amiből tényleg a legjobbnak érzed magad, másrészt olyat, inkább, ami kézzel foghatóbb tudást igényel, mert azzal könnyebb kalkulálni, előre tervezni.

2012. aug. 11. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

Nem fogadják el pszichológia szakon a történelem emeltet? Én most néztem a felvin, a választható tantárgyak között van...


Érettségi előkészítőre pedig egyetemeknél kell jelentkezni, én az ELTE-re fogok járni október 1.től, ha gondolod adok neked linket a facebookos adatlapjukhoz:) Ráadásul nem is drága..

2012. szept. 11. 08:17
 15/20 anonim ***** válasza:
45%
Jövőre, tehát a 2013-2014-es tanévben már nem fogják elfogadni a történelem emeltet. Most még lehetett azzal jelentkezni, így értelemszerűen ez van feltüntetve felvin is.
2012. szept. 12. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Most beszéltem a Pécsi Tudományegyetemmel és az oktatási hivatallal is, egyértelműen állítják, hogy ugyanúgy számítani fog a történelem érettségi is. Egy ideig tévesen volt fent a honlapon, de már javították. :)
2012. szept. 13. 15:17
 17/20 anonim ***** válasza:

Változások a felvételiben 2013-tól

2011.10.13

Az Oktatási Hivatal közzé tette, milyen változások várhatók a felsőoktatási felvételi eljárásokban 2013. január 1-jétől.


pszichológia


A felsorolt tárgyak közül egyet emelt szinten kell teljesíteni: angol nyelv, biológia, francia nyelv, magyar nyelv és irodalom, matematika, német nyelv, orosz nyelv, történelem.


Forrás:

[link]


Mivel még 2012-t írunk, még elfogadták idén a töri érettségit. 2013-tól már tojnak rá.


Köszönöm a tájékoztatást :) Végre rájöttek már (legalábbis az eltén), hogy azért elég magas szintű követelmények vannak, de a jó eredmény eléréséhez nincsenek megteremtve a feltételek. Még meglátom, találtam két jó külföldi egyetemet is. Tandíj meg mindkettőnél negyed annyi, mint egy magyar egyetem.

2012. szept. 26. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

Na bakker, mégis ott van a történelem. Pedig nagyon ki akarták venni :) Eddig úgy volt, nem lesz ott.

Bocsi, csak késő van :D

2012. szept. 26. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

Én is pszichológia szakra szeretnék bekerülni (fizetősre). Van egy angol emelt érettségim (89%) és idén májusban fogom letenni a biológia emeltet (eddig csak középszintűm volt).

Addig oké, hogy a történelmet beszámítják, de nem fogsz vele sokra menni pszichológián, ahol legalább a tantárgyak fele biológia alapú..van ismerősöm aki törivel (meg olyan is aki matekkal) ment pszichora és most magántanárhoz kell járnia hogy értsen is valamit az előadásból. Ha (esetleg még nem kerültél volna be rá és) van rá lehetőséged, akkor mindenképp bioszt tanulj, mert pszichológiára az angol-biosz tudással van a legnagyobb esélyed.


Sok sikert sorstárs! :)

19/L

2014. jan. 4. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, azért amit írsz, nem a leggyakoribb eset. Valószínűleg az ismerősöddel van baj, nehezen érti a bioszt. Én töri-német emelttel jöttem pszichológiára, és előadásokra bejárva + otthon egyedül tanulva simán meg lehet csinálni 4-5-re minden biológiás tárgyat.
2014. jan. 4. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!