Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit tanuljak emelt informatika...

Mit tanuljak emelt informatika érettségire?

Figyelt kérdés
Jövőre szerenénk emelt informaika érettségit tenni. Elkezdtem a Pascal programozást tanulni. Szóbelin mi várható?
2012. júl. 26. 13:22
 1/4 anonim ***** válasza:

Pascal jó, de Én jobban ajánlom a C# -ot! Nagyon jó jegyzetek vannak hozzá, és haladósabb vele programozni szerintem!(Reiter István - C# -Én ebből tanultam)

Info érettségi bolgra keress rá googlen, sok hasznos infót találsz.


Szóbelire van egy könyv, "Holczer József Informatika szóbeli érettségi..." ez kiindulásnak jó, bár Én pont olyan tételt húztam amiről kb 2 sor volt a könyvben. :D

Jó ha minden témáról van fogalmad info területén, hardveres dolgoktól kezdve, logikán át, szoftverekig minden kellhet!

2012. júl. 26. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

én idén emelteztem infóból:D

pascalt használtam írásbelin, mivel középsuliba azt tanították, és az utolsó évben (amikor eldöntöttem h emeltezek), már nem akartam váltani, hanem mégjobban "rágyúrtam". egy kicsit megbántam. (részben ezért is sikerült elrontanom az írásbelit, elég idegesítő volt). szval ha most kezded teljesen a programozást, akk ne a pascalt.

a lényeg h nem 2 szám összeadása féle programot kell írni:D

szóbeli...hát én arra rengeteget tanultam, de nem külön tankönyvből. kidolgoztam a 9 témakört. (mert ugye a tételcímekkel először csak ott élesbe találkozol). eleve vannak neten kidolgozott témakörök, egynek nekiálltam, kitöröltem belőle a számomra lényegtelen részeket, beleírtam ezt azt, kiegészítettem. majd keress leírást feltétlenül a témakörökhöz (h minek kell benne szerepelni). én is egy olyan tételt fogtam ki amiről épphogy pár sor volt:D de a szóbeli 100%-os lett, amin meglepődtem, de a vizsgáztatók nagyon jó fejek voltak:D


ha valamiben kell a segítség nyugodtan írj:D

2012. júl. 26. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha most kezded tanulni, akkor Python. :-)

[link]

2012. júl. 26. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de először a Pascalt befejezem. :)
2012. júl. 26. 15:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!