Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az egyetemeken mi alapján...

Az egyetemeken mi alapján vesznek fel koliba?

Figyelt kérdés
Kb mennyit kell fizetni és milyen kritériumoknak kell megfelelni?

2012. júl. 27. 16:17
 1/9 anonim ***** válasza:

Nagy átlagban 2 félre rendszer van:

Vagy gólyaként a felvételi pontjaid alapján vesznek fel, utána pedig minden évben az egyetemi tanulmányai pontjaid+szociális helyzeted öszeadásával.


VAGY


Minden évben szociális helyzet alapján.


Ezt egyeteme válogatja hol mi megy, nálunk pl az előbbi volt, ami szerintem összességében igazságosabb, ugyanis tanulnod is kell a koliért, de a szükséges mértékben a szociális helyzetet is vizsgálják.


Szociális helyzet alatt nálunk az egyetemtől való távolságot, saját és együttlakó betegségét vették figyelembe, valamint az egy főre jutó jövedelmet. Illetve járt 5 pont a nyelvvizsgáért is.

2012. júl. 27. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Az ára meg végképp egyetemenként eltér.
2012. júl. 27. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Kb 320 ponttal sikerülhet felvételt nyernem a koliba? És mi van ha nem vesznek fel? Akkor albérlet?
2012. júl. 27. 16:28
 4/9 anonim ***** válasza:

igen

vagy várólistáról később bekerülhetsz de addig albérlet

2012. júl. 27. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szerintem meg nem.

Ha érdekel itt van a győri egyetem kolijainak felvi ponthatárai:


[link]


Lehet szemezgetni hova kerültél volna be ennyi ponttal.


Várólistáról meg kb senkit nem vettek fel, csak ámítás volt.

2012. júl. 27. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
a 320 a felvételi pontjaidra vonatkozik vagy már kiszámoltad a szociális pontjaidat?
2012. júl. 27. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha már ennyire elmélyedünk a témában, tudni kellene, hogy az adott egyetem milyen rendszert használ. Ha a felvételi pontok alapján vesz fel akkor aligha érdekli őket a szocpontja.
2012. júl. 27. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
A szocpontot nem számoltam ki
2012. júl. 27. 17:12
 9/9 anonim ***** válasza:
A gólyákat szinte mindig a szociális helyzetük alapján veszik fel koliba. Azt, hogy mennyit kell fizetni és milyen kritériumoknak kell megfelelni, egyeteme válogatja. Viszont mindenütt jól jön, ha van ismerősöd a HÖK-ben, mert az a legfontosabb döntő tényező a kollégiumi pályázatnál (a HÖK-ösök és haverjaik valahogy mindig bekerülnek a legjobb helyekre, eredményektől és szociális helyzettől függetlenül, a többiek meg sokszor akkor sem, ha megszakadnak).
2012. júl. 27. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!