Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a különbség az egyetem és...

Mi a különbség az egyetem és a fôiskola között?

Figyelt kérdés
Ha mondjuk elvégzek egy szakot fôsulin az nem ér annyit mintha egyetemen csinálnám? Vagy az egyetem keményebb vagy hosszabb?
2012. aug. 1. 17:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
2012. aug. 1. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

A bolognai rendszer miatt gyakorlatilag különbség már nincsen közöttük. Egyedül annyi, hogy az egyetemek nevesebbek, hiszen az egyetemmé váláshoz komoly követelményeknek feleltek meg.


A munkáltatók viszont a BSc diplomát főiskolaiként az MSc diplomát egyetemiként értelmezik.

2012. aug. 1. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
75%

Az ég világon semmi különbség nincs egy főiskolai és egy egyetemi alapképzés között. Pontosan ugyan azt az oklevelet kapják. Amivel ugyan úgy kell felvételizni mesterképzésre.

Egy főiskola lehet azért főiskola és nem egyetem, mert ott nem indul 20 mesterképzés. Nem azért lett egyetem, mert ott hú de különb a tanítás, csak mondjuk össze olvadt egy egyetemmel.

2012. aug. 1. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

"Egy főiskola lehet azért főiskola és nem egyetem, mert ott nem indul 20 mesterképzés. Nem azért lett egyetem, mert ott hú de különb a tanítás, csak mondjuk össze olvadt egy egyetemmel."


A helyedben ennek utánanéznék kicsit.

Semmi köze az MSc-hez, viszont kicsit komolyabb elvárások vannak.

2012. aug. 1. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyetemé válás feltétele:

Legyen doktori iskolája, valamint MSc képzése minimum két tudományterületen, és az oktatók legalább egyharmada rendelkezzen tudományos fokozattal.

2012. aug. 1. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
És ha elvégzek egy alapkézést, utána mehetek mesterképzésre egy másik intézménybe?
2012. aug. 1. 18:59
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen, nincs megkötve hova mész.
2012. aug. 1. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hisz lehet pont ahol tanulja az alapszakot, nem is indul ráépülő mesterszak.
2012. aug. 1. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszöntem szépen az összes választ!
2012. aug. 1. 19:26
 10/11 anonim ***** válasza:
Nincs különbség a kettő között. Ezért is egy alapképzés elvégzése után sokan mondják, hogy egyetemi diplomájuk van, pedig az nem igaz. A hivatalos neve alapdiploma, ami főiskolán és egyetemen megszerezhető.
2012. aug. 1. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!