Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Te mire szoktál jegyzetelni?

Te mire szoktál jegyzetelni?

Figyelt kérdés
Olvastam már itt hogy sokan lapokra írnak nem füzetbe az miért jobb?

2012. aug. 4. 13:34
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Én lapra írok.Suliban annyiból jobb, hogy nem kell minden órára külön füzetet vinni, elég a lapokat, szóval kevesebbet cipekedek. Talán még annyiból jobb, hogy nem kell válogatni óra elején, hogy most melyik füzet kell.


Hátránya az, hogy otthon feldolgozást igényel, nálam általában hét közben csak az asztalon állnak a papírok, és hétvégén rendezem őket, ha van időm. Annyi hátránya van még, hogy órán nem tudsz visszanézni az anyagban, illetve hogy vissza tudj, vinned kell az előző óra lapjait, ami épp az előnyök rovására megy.


Mindezen túl én azért használok lapokat, mert egy füzetbe úgy sem fér bele a legtöbb tantárgyam, így lapokkal legalább egy helyen van az egész, egy mappában.

2012. aug. 4. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
48%
Azért jobb, mert egyetemen általában nem tellik be egy tantárgynál egy teljes füzet, meg egyébként is, nekem sokszor reggeltől este fél 10-ig is szokott órám lenni, ami 5-6 tárgy, most abból nem fogok külön füzeteket cipelni egész nap. Elég 1 darab lefűzhető mappa, amibe írok, majd tetszés szerint kiveszem a lapokat
2012. aug. 4. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Az egyikőtök azt írja, hogy nem telik be a teljes füzet úgysem, a másikótok, hogy azért mert nem fér el egy füzetbe...

Én kolis leszek, és nem ház, ha egy nap akár 10 füzetet is kellene cipelni. Inkább cipelem a füzetet, mint utána válogassam a lapokat stb. Füzetből amúgy is könnyeb tanulni nincs igazam?

Szerintem én maradok a füzetnél.

2012. aug. 4. 13:54
 4/17 anonim ***** válasza:
Én is füzetbe jegyzetelek. Nekem soha nem telt be. Első félévbe volt matek, akkor ha következő félévben nincs olyan órám akkor abba írtam egy másik tantárgyat is. A tanártól kapsz jegyzettet mindent nem kell és nincs lehetőséged, időd jegyzetelni.
2012. aug. 4. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Nekem sosem telt még be egy teljes füzet, a legötbb, amennyit írtam, az is csak fél füzet volt, de ez az volt, mikor mindent leírtam, amit a tanár másfél óra alatt mondott. Szóval nem tudom, h másnak hogy tellik be:P
2012. aug. 4. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
És ez mennyi idô alatt? Am ha nem telik be az sem zavar nagyon....
2012. aug. 4. 14:30
 7/17 anonim ***** válasza:

Hát a szorgalmi időszak alatt, ami kb. 3 hónap, egy tárgyből 10-12 óra szokott lenni, mivel ennyi hét van és egy héten 1db 1,5 órás előadás szokott lenni.

De nem értem minek akarsz minden áron meggyőzni, h a füzet a jobb:D Én tudom, h nekem nem az nem jó, és amúgy is olyan füzetet használok, amibe 5 tárgy is belefér és még az se tellik be

2012. aug. 4. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Jaj dehogy akarlak meggyôzni... abba írsz ami neked kényelmesebb. Most csak azért kérdezem h eldöntsem majd én mibe írjak.
2012. aug. 4. 15:08
 9/17 anonim ***** válasza:
Jó, csak nagyon úgy nézett ki, mintha mindenáron füzetet szeretnél:D Igazbából neked kell eldönteni, meg majd úgy is kitapasztalod. Én pl. első félévbe füzeteket vettem, de azért nem tetszett ez nekem, mert mikor hétvégére hazautaztam és vittem volna haza a tanulnivalót, bazi nehéz volt a bőröndöm, aztán a fele sem kellett hétvégén, csak azért nem akartam otthagyni, mert mivan ha véletlenül tanulni akarok belőle:P ezért vettem egy olyan füzetet, amibe 5 is belefér, és akkor csak 1 füzetet kellett hazavinnem
2012. aug. 4. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Engem a cipekedés nem fog zavarni ha hazamegyek sem, mert a tesóm is hazajár és vele fogok menni ô pedig kocsival jár... Azt a pár alkalmat meg kibírom h cipelem. De most még úgy gondolom, hogy a lapok között nem tudnék rendet tartani.
2012. aug. 4. 15:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!