Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » GYŐRI KOLLÉGISTÁK melyik a...

GYŐRI KOLLÉGISTÁK melyik a jobb (igényesebb, tisztább) kollégium? A Hegedűs vagy a Külső kolesz?

Figyelt kérdés
És hány ágyas szobák vannak, hány szobára jut egy fürdő?

2012. aug. 7. 20:54
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
a hegedűsben elég /sőt, nagyon:)/ kicsi szobák vannak, 3 ágyasak, 2 szobához, vagyis 6 embernek van egy fürdője. a külső sokkal szebb, igényesebb, tágasabbak a szobák...viszont a külső az egyetemtől elég messze van, buszozni kell, a környéke is elég kietlen :) szóval éjszaka nem ajánlott azon a környéken egyedül mászkálni, viszont a hegedűs (belső kolinak hívják) az egyetem mellett van, minden jó bulihely a 100 m-es körzetbe....viszont a belső koliba nagyobb a verseny a bekerüléshez :) dönts aszerint, hogy mi a fontosabb :D
2012. aug. 7. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Annak ellenére, hogy az utóbbi időben elég sok mindent felújítottak a belső (Hegedűs) kollégiumban, még mindig a külső kollégium az igényesebb. A szobák nagyobbak, így kényelmesen el lehet férni. Két szoba alkot egy lakrészt, ehhez tartozik egy fürdő. A belső kollégiumban is 2 szobához tartozik egy fürdő. Viszont a külső kollégiumnak van néhány hátránya is: messzebb van az egyetemtől, így buszozni kell (vagy gyalogolni, ha bulizni akarsz menni), illetve a közelben lévő gyárak miatt mindig érdekes szag terjeng arrafelé. A belső (Hegedűs) kollégium közvetlenül az egyetem mellett található a Mosoni-Duna partján. Ráadásul az összes egyetemi szórakozóhely 100 méteres körzeten belül. Szóval mindkettőnek van előnye is hátránya is. Döntsd el, hogy neked mi a fontosabb.
2012. aug. 7. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Köszi! A külső kolesznél a kietlen környéket úgy értsem, hogy veszélyes környék vagy csak csendes?

Szerintem biciklivel járnék, ha a külsőbe mennék, úgy nincs olyan messze. Nem vagyok egy "bulizzunk minden nap" típus, úgyhogy a külső szimpibb, meg ha nagyobbak a szobák, akkor pláne :)

2012. aug. 7. 21:56
 4/19 A kérdező kommentje:
Ja és a koleszosok hol csendesebbek? :D
2012. aug. 7. 21:59
 5/19 A kérdező kommentje:

Bocs a sok kérdésért, remélem válaszoltok majd, szóval még egy: a kollégiumi felvételhez ugye el kell érni egy bizonyos pontszámot. Na most azért is kapok pl pontot, hogy milyen messze esik az állandó lakhelyem Győrtől? Meg mondjuk azért, hogy apukám rokkant nyugdíjas?

Mert amúgy a felvételimhez nem járt semmilyen többletpont, és bár max pontot kaptam (400) a tavalyi határ 428 a belső koleszba... szóval nagyon nem mindegy, hogy kapok-e ilyen lakhelyes dolog miatt pontot... bocsi a regényért :D

2012. aug. 7. 22:05
 6/19 anonim ***** válasza:
Igen jár korrekciós pont, de max 15 (vagy 25?), többet sajnos nem tudok mondani, mert én is csak elsőéves leszek szeptembertől.
2012. aug. 7. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Köszi! Akkor sanszos, hogy a belső kolesz kilőve, mindegy, a külső úgyis szimpibb, oda meg nincs ponthatár :)
2012. aug. 7. 22:46
 8/19 anonim ***** válasza:

"Na most azért is kapok pl pontot, hogy milyen messze esik az állandó lakhelyem Győrtől? Meg mondjuk azért, hogy apukám rokkant nyugdíjas? "


Nem, ezekért gólyaként nem kapsz. Gólyaként tisztán az egyetemi felvételi pontod számít.


A későbbiekben már kapni fogsz azokért amit krédeztél, ezeket szociális pontoknak nevezzük, melyeket a szociális támogatás igénylésekor fogsz megkapni. De csak a következő évre való jelentkezésedkor fog számítani, amikor már a tanulmányi eredményed+szocpont+nyelvvizsga pont alapján vesznek már fel.


A külsőkoli környéke szerintem egyáltalán nem kietlen. Jó, nem a tengerpartra van a kilátás ( :) ) hanem vagy a vasúti rendezőpályaudvarra, vagy a Graboplast telephelyére de elvégre is Győr Gyárváros részében van a koli. De amúgy Aldi 2 perc détára van, Lidl 10 perc, kis Spar 5 perc, Interspar 15 perc gyalog. Nagy állomás 20 perc, Gyársárosi állomás 10-12 perc alatt megjárható.

És a koli előtt áll meg a busz, ami már közvetlen az egyetem előtt tesz le. (11-es busz.)

Ha külső kolis leszel úgyis beruházol egy bérletre, 2000 ft nem sok cserébe nem kell fél órát gyalogolni az egyetemről.


A kollégisták határozottan a külsőben csendesebbek :)


Ha érdekel valami kérdezz.

2012. aug. 8. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ, kedves vagy! :)

Arra lennék kíváncsi még, hogy van a kolesz és az egyetem között bicikliút? Mert amikor Győrben voltam, feltűnt, hogy kb mindenhol van :) Nem szeretek buszozni, itthon is gyalog vagy bringával jártam a 2 km-re eső suliba, legalább feléledtem kicsit :D


Valamint az egyik előző válaszoló írta, hogy "fura szag" terjeng a külső kolesznál. Tényleg? :S


És egyetemi koleszoknál is van ilyen, hogy hányra kell visszaérni este? (Még sosem voltam koleszos)

2012. aug. 8. 11:47
 10/19 A kérdező kommentje:

És még egy :D

Lehet igényelni, hogy 2 ágyas szobába tegyenek és ne 3 ágyasba?

2012. aug. 8. 12:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!