Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » GYŐRI KOLLÉGISTÁK melyik a...

GYŐRI KOLLÉGISTÁK melyik a jobb (igényesebb, tisztább) kollégium? A Hegedűs vagy a Külső kolesz?

Figyelt kérdés
És hány ágyas szobák vannak, hány szobára jut egy fürdő?

2012. aug. 7. 20:54
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

A fura szag a közeli szeszgyárból jön. A szag hol a cefre, hol az élesztő szagára hasonlít. Szerencsére nem mindig érezni, csak akkor ha a légáramlatok abból az irányból jönnek.


Az egyetemi kollégiumokban nincs semmi megkötés. Akkor jössz és mész, amikor csak akarsz. Akkor fekszel le és kelsz fel, amikor csak akarsz. Akkor és azt eszel, amikor éhes vagy és amit készítesz magadnak. Van néhány alapszabály (pl. éjjel ne ordibálj a folyosón), de azon kívül a szabad akaratod érvényesül. Elvégre felnőtt ember vagy.

2012. aug. 8. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

A bicikliúttal megfogtál, foggalmam sincsen :D Mindig tervezgettem, hogy egyszer leviszem, egyszer leviszem, aztán nem került rá sor... Nekem 1x ellopták a bringám én féltem volna otthagyni.

Ellenben a külső koliban egész jó tárolót alakítottak ki tavaly, ott lehet tartani. Azért én egy komolyabb biciklilakatot vennék a helyedben, ami minimum ABUS-tól indul. Drágák, de megéri, mert azért lopnak... (Koliból nem igazán de máshol...)


A fura szag valóban szokott lenni, én leginkább az élesztőt éreztem ki belőle, és igen a szeszgyár gyártja a minőségi szesztermékeket :D De havi 1-2 alkalommal érezhető amikor erősen arról fúj a szél. Illetve a szomszédos graboplast szokott néha bedurrantani, akkor 1-2 percen át sűrű égett műanyagszag jön, de szerencsére nem sűrűn.


Nincsen időkorlát mikorra érsz vissza, annyi, hogy este 9 után csak 1 porta van nyitva (külsőben az S belsőben a K3) de bármelyik épület elérhető onnan. Akkor jösszmész amikor akarsz, egyedül az idegen koliban (ahol nem laksz) van annyi, hogy 21-ig ki kell jelentkezned a belépőkártyával különben nem engedélyezett bentalvás és 2000 ft-od bánja.


2 ágyasat nem igényelhetsz. A 2 ágyas részek a szakkollégiumi részek, de nekik külön felvételi eljárásuk van, amolyan elitkoli rész :D Ne is ábrándozz róla :D De bőven van hely 3 emberkének.


Kérdezz ha eszedbe jut valami.

2012. aug. 8. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Bocsi, hogy belekérdezek, de én is most jelentkeztem a külsőbe. Mi ez a dolog, hogy a külsőben úgysincs ponthatár? Vagy én értettem félre?
2012. aug. 9. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Az ő szakján nem volt megadva ponthatár. Ez azt jelenti, hogy oda nem vettek fel olyan szakos hallgatót.

A helyek el vannak osztva össze-egyetemileg gólyák és felsőbbévesek között, majd ezen belül szakonként. A kisebb szakokon nyilván kevesebb hely van a kollégistáknak, és a pár fős szakokon nem adnak keretet mindkét koliba. (Semmi értelme annak, hogy mondjuk 3-6 ember vehetnek fel és azt tovább tördeljék két kolira.)

2012. aug. 9. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 Dogmatix91 ***** válasza:
a Külső kolesz és az egyetem között nincs végig bicikliút úgy emlékszem, bár nem járok arra olyan sűrűn. Egy rövid részen elég gané az út, de ott nem kell annyira tekerni aztán akkor át lehet poroszkálni a kátyúkon. Az aluljárótól már van bicikliút, de lehet jobban megéri a Baross hídnak menni (ezt majd eldöntöd te). Annyit érdemes tudni, hogy itt az emberek 98% a nyugdíjas tempóban teker és nem lehet őket kikerülni, mert csalinkáznak. Előszeretettel lopják el a bringákat, ezért tényleg ajánlott egy minőségi zárat venni és az egyetem mellett is olyan helyre rakd ahol szem előtt van, mert onnan is loptak már nem 1 bringát. A bűz miatt ne aggódj, kibírható, de megszokni azért sose fogod :D A belső koliban voltam még csak, de ott ha mind3 ember bent van a szobában akkor vagy feküdni tudnak vagy egymás mögött vigyázzba állni, viszont ott az aranypart, közel van a suli (a normális boltok viszont annál messzebb), ki lehet menni futni/sétálni a töltésre vagy az erdőbe, de ha nem alszol túl mélyen akkor nem nyerő választás :D (bár biztos hozzá lehet szokni)
2012. aug. 12. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a válaszokat!


Még kérdeznék:


Azt tudom, hogy a gólyatábor nem kötelező, de a felkészítő napok sem, ugye? Mert nincs rá fölös 8100 Ft-om.

Néztem a programot és azt írja, hogy pl.: Szakfejtágítás - megjelenés kötelező! Emiatt kérdezem.


Másik:

A konditermekben van futópad? :D

2012. aug. 12. 11:24
 17/19 A kérdező kommentje:

Valamint max pontot kaptam a felvételin (400), de nincs semmilyen többletpontom, mégis lehet, hogy nem kerülök be egyik koleszba se?


Mert:


1. tavaly a szakomon 428 volt a ph. a belső koleszba

2. a külsőnél a ph-hoz ez van írva: " - ", ami az egyik előző választ értelmezve nem azt jelenti, hogy nem nincs ponthatár, hanem hogy oda nem vesznek fel ilyen szakos tanulót. (az előző 3 évben szintén ki volt húzva)


Na most ez milyen már? Hiába kaptam max pontot, nem lehetek koleszos? Msá szakokon meg 370 a határ, nem igazságtalan ez kissé?

2012. aug. 12. 15:57
 18/19 Dogmatix91 ***** válasza:
Felkészítőnapokon van pár kötelező program, de azokhoz nem kell megvenni a jegyet. Beköltözés a felkészítőnapok első napján szokott lenni. 8100Ft az a gólyabállal együtt van. Nyilván nem olcsó, de sok ismerőst lehet szerezni. Ha jól emlékszem tavaly lehetett adott napra karszalagot venni az esti bulikra. Gólyabál jó volt tavaly, de csak azért mert meglehetősen ittas voltam, egyébként semmi extra. Arra később is tudsz jegyet venni, ha mégis mennél rá. Konditermeket nem tudom, mert még sose voltam. Állítólag mindig tömve vannak. Ha nincs futópad és mindenképpen azon akarsz futni akkor talán a Colosseum a legolcsóbb terem Győrben. Én is ide járok. Nem egy luxusszálló, sőt...,de cserébe diákoknak 4500Ft, itt van futópad meg pár kardio gép. Koleszhoz nem tudok hozzászólni, de lehet majd igényelni szociális támogatást. Ott számít, hogy milyen messze laksz, ha szemüveges vagy arra is kaphatsz pontokat, családtagok esetleges betegsége után is (írtad, hogy édesapád rokkantnyugdíjas), de mindenhez kelleni fognak papírok amik asszem 3 hónapnál nem lehetnek régebbiek. Facebookon szoktak csinálni kb minden szaknak egy csoportot, ott biztos találsz olyan felsőbb évest aki azon a szakon van amelyiken te és esetleg hozzá tud szólni a koleszhoz.
2012. aug. 12. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Melyik kollégium lett? Lediplomáztál? :)
2020. aug. 18. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!