Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tényleg így számítják a...

Tényleg így számítják a felvételi pontokat? Nagyon fontos.

Figyelt kérdés

A pontokat kétféleképp lehet számolni:

a) a tanulmányi pontok és az érettségi pontok összege, hozzáadva a többletpontokat

b) az érettségi pontok kétszerese, hozzáadva a többletpontokat

(Általánosan két érettségi vizsgatárgy százalékos eredményei alapján számolt pontok)


Mivel mindig a jelentkező számára előnyösebb számítási módot kell választani, az lenne a kérdésem, hogy nem-e mindenkinek a b) változat az előnyösebb, mivel itt csak 2 tárgyból kell jól teljesíteni?


Mivel a 11. év végi jegyeim nem lettek jók, eldöntöttem, hogy a b) verzió szerint fogom számolni a pontjaimat és rágyúrok arra a 2 érettségi tárgyra, amit az általam választott szak kér, és így sokkal jobb eredményt érnék el.

Viszont ez túl könnyűnek tűnik. Tényleg elég ha csak abból a két tantárgyból tanulok és a többiből csak átmegyek?



2012. aug. 13. 07:54
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Elég. Meg a pluszpontok. De ne hidd, hogy olyan könnyű. Egy 90%-os érettségivel már 20 pontot veszítesz.
2012. aug. 13. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Igen, úgy számolják. És valóban elméletileg ha sok pontot szeretnél, az 'a' változat az előnyösebb, és igazából a felvételi is arról szól a legtöbb oktatási rendszerben, hogy abból felvételizel, amiből a legjobb vagy. De nem mindenki ír jó érettségit.
2012. aug. 13. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat. Kínai szakra szeretnék menni, ahol a magyar és angol érettségi eredményeimet tervezem beszámítani. Angolból előrehozott emelt szintű érettségim van már, az 94%-os lett, így már csak a magyaron kell dolgoznom...


Továbbá tervezek egy emelt szintű érettségit latinból; ezért vajon fogok többletpontot kapni? (mivel csak a magyar és az angol érettségiket kétszerezem)

2012. aug. 13. 10:52
 4/9 anonim ***** válasza:

Nem, azért nem kapsz többletpontot.

Max akkor, ha a latinra is áll az, hogy 60% felett középfokú nyelvvizsgát ad, mert akkor a nyelvvizsgáért kaphatsz.


Egyébként nem mindenkinek előnyösebb ez a módszer. Ahová nagyon sok pont kell, ott nagyon kockázatos a duplázás, mert 5%-os veszteség is 10 pont.


Nekem anno duplázással 452, "sima" számítással meg 461 pontom lett.

2012. aug. 13. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
elég ha arra a két tárgyra gyúrsz rá de becsapós, nem tudhatod, melyik pontszámítássla jössz ki jobban. nekem is 4eseim voltak mindig is és mégis sima számolással lett 460 pontom, duplázással csak 455, mivel a középszintű eredményeim nagyon sokat toltak rajta felfelé.
2012. aug. 13. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A latint is beleszámítják, de a magyart mindenképp, ha az sikerül jobban. Viszont a magyar emelt nagyon lutri, nehéz jó százalékot megírni, mert eléggé szubjektív az értékelés.
2012. aug. 13. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen. Magyarból nem akarok emeltet írni, csak latinból.

Jól értelmezem tehát, hogy ha lesz egy latin és egy angol emelt szintűm, akkor megkapom a 100 többletpontot értük?

2012. aug. 14. 08:45
 8/9 anonim ***** válasza:

"Jól értelmezem tehát, hogy ha lesz egy latin és egy angol emelt szintűm, akkor megkapom a 100 többletpontot értük?"


- Nem ,rosszul értelmezed. A felvételi szerint erre a szakra a magyart vagy történelmet mindenképp nézik, és emellett még egy rakás nyelvet. De nem kapsz többletpontot olyan tárgyért, amelyet nem számítasz bele a felvételibe. Vagyis a 100 többletpont az emeltekért csak akkor működik, ha az egyik emelt magyar vagy történelem.

2012. aug. 14. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Sidel ***** válasza:

Én is végig azt hittem, hogy duplázni fogok, mert eléggé alábecsültem a történelem, irodalom tudásomat, de végül jobban jöttem ki sima pontszámítással.

Többletpontot csak olyan tárgyért kapsz, ami az adott szakra kell.

2012. aug. 14. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!