Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért lett manapság divat...

Miért lett manapság divat fősulira, egyetemre járni?

Figyelt kérdés

Középsuli után mindenki irány a felsőoktatás, értékes szakmunkás meg sehol. Pedig ebből van óriási hiány, itt lehet jól keresni, nem ilyen "bölcsész" diplomákkal.

Túl van telítve a felsőoktatás, aztán a frissen diplomázottak sírnak hogy nincsen munka, egy jó asztalos meg szarrá keresi magát. Ja, és mamár szinte az öszes egyetemista elvan szállva magától, és lenézi azokat akik két kezi munkából élnek. Miért van ez?


2012. aug. 14. 18:51
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
69%

"Ja, és mamár szinte az öszes egyetemista elvan szállva magától, és lenézi azokat akik két kezi munkából élnek. Miért van ez?"


én csak a magadfajtát nézem le, mert te is ugyan ezt csinálod.

és miért mentem egyetemre? mert tanulni akarok. és miért nem mentem asztalosan? mert k.rvára de nem érdekel.

2012. aug. 14. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 reptoid ***** válasza:
56%

Egyáltalán nem baj, hogy ennyien mennek a felsőoktatásba, sőt, még kevés is. Ha megnézzük azokat az országokat, melyeknek az életszínvonalát el akarjuk érni, akkor kiderül, hogy még így is jóval kisebb mind a továbbtanulók, mind a már diplomával rendelkezők aránya. Ráadásul most még vissza is vágják a tanulók számát.

A diploma megítélése már más kérdés. Régen hatalmas értéke volt, most már jóval kisebb, az emberek fejében mégis az él, hogy a diploma hú meg há meg kánaán. Átalakult a rendszer, megváltozott a diploma értéke, ezt el kellene fogadni. Nem is olyan régen egyébként még az érettségi is nagy szó volt, főleg a gimnáziumi. Mostanra összevonták őket és teljesen alapszintű elvárás, hogy valaki rendelkezik vele. Ennek a megszokásához is idő kellett, a diplomával is ez a helyzet.

Mellesleg pedig ahogy a diplomások közül sem mindenki hű de jól végzi a dolgát, úgy a szakmát szerzettek között is van ilyen. Aki jó abban, amit csinál, annak úgyis lesz munkája, függetlenül attól, hogy most épp szakmunkás vagy diplomás, aki meg nem, annak nem lesz.

2012. aug. 14. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
36%
Én is egyetemista vagyok de egyáltalán nem nézem le a két kézi munkából élőket, sőt édesapám pl. asztalos de mivel én geológusnak készülök nincs más választásom mint az egyetem mert ugye ezt szakmunkásban nem tanítják...csak mondtam egy példát. De az tény, hogy a legtöbb egyetemista el van szállva magától...különben meg ha mindenki így gondolkodna előbb utóbb a két kezi munkásokból is túltelítettség lenne...
2012. aug. 14. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
56%

Hiány van a szakmunkásokból?

Akkor miért mutatja azt a legtöbb statisztika, hogy a szakmunkásokból nagyon sok a munkanélküli?

Ha körülnézek az ismerőseim között, akik középfokú végzettséggel rendelkeznek, akkor azt látom, hogy munkájuk nem nagyon van...

2012. aug. 14. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
43%

Főképp a társadalmi elismertségre vezethető ez vissza. De természetesen ott van az is, hogy kevesebb erőfeszítésért több pénzt remélnek az emberek. Hogy jobban fogják élvezni a jövőbeni munkájukat, az persze egyáltalán nem biztos.

Egyébként ne az embereket hibáztasd, hanem azokat, akik a keretszámokat megszabják.

Nem irigykedni kell, hanem mások után csinálni.

2012. aug. 14. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
61%

Tettél már fel ilyen kérdést? Mert pont egy hasonlóra válaszoltam nemrég.

Szted orvosnak, mérnöknek, informatikusnak, közgazdásznak, építésznek, jogásznak menni divat és semmi szükség rájuk? Ja, sztem is a fejlett országokban a szakmunkásokra helyezik a hangsúlyt, mert ők aztán húzzák a gazdaságukat... A 21. században élünk, könyörgöm. Ha te szakmunkás vagy, és jól megélsz, akkor örülj neki, de ha te fújsz az egyetemistákra, az téged minősít. Én egyetemista vagyok, ennek örülök is, de sosem néztem le egy szakmunkást sem, és az ismerőseim sem. Mindenki maga dönti el, mit akar kezdeni az életével.

Bár nyilván vannak olyan szakok, amikre kevesebb embert kellene felvenni, mert nincs rá kereslet, de ezt végül a munkaerőpiac megoldja a maga módján.

A hiba benned van.

2012. aug. 14. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
13%

A válasz nagyon egyszerű:

Tömegképzést csináltak a felsőoktatásból.

A felsőoktatásban tanulók számát meg kéne tizedelni!

2012. aug. 14. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
57%

nem mindenkinek tud fizikai munkát végezni, ugyanis vannak, akiknek ízületi, vagy egyéb fájdalmai vannak, és ha erőlteti csak nagyobb lesz a fájdalom.

Illetve arra nem is gondolsz, hogy nem mindenkinek van ezekhez a dolgokhoz érzéke?

A harmadik dolog meg, engem pl érdekel a töri, politika, földrajz, illetve a jog is valamennyire, így érthető ha főiskolára megyek.

2012. aug. 14. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
60%
Én is csak az olyanokat nézem le, mint a kérdező. Savanyú a szőlő vagy mi?
2012. aug. 14. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
13%

Szinte sejtettem, hogy lepontoznak, akik ezt tették, valószínűleg tudatlanságból.

Meg kellene nézni a statisztikákat, amely mindenki számára nyilvános, és akkor belátható az igazam.


A felsőoktatásban mindössze 15% tanul műszaki pályán, orvosi, természettudomány, informatika esetén ez csak 5-6%, ez alles zusammen 34%


Ezek után el lehet gondolkodni, hogy mi a többi 66%!

Ebből a 66%-ból max. 16-ot hasznosnak mondhatunk, így marad 50% selejt.


Ez az 50% annyit jelent, hogy az állam félévente 15 milliárdot kidob a semmibe, a Magyarországon dolgozó 3.4 millió adófizető állampolgár pénzéből.

2012. aug. 14. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!