Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » C1-es német nyelvvizsgára...

C1-es német nyelvvizsgára szeretnék felkészülni. Mik a követelmények? Milyen könyveket ajánlanátok készüléshez? Milyen típusú nyelvvizsgát ajánlanátok? Szerintetek melyik a legjobb?

Figyelt kérdés
(Már van egy B2 ECL német nyelvvizsgám)
2011. máj. 21. 23:52
 1/5 anonim ***** válasza:

Én azt ajánlom, hogyha van rá lehetőséged, akkor nézz német nyelvű adókat, nekem az rengeteget segített. Ha van egy téma ami érdekel, annak németül olvass utána, felsőfoknál, ha nem csak a papír a lényeg, hanem tényleges, jól használható tudást szeretnél, akkor szerintem ide nem könyv kell, max egy nyv felkészítő vizsga előtt, hogy lásd a feladatokat. Próbálj meg szókincsre rágyúrni, az fontos, a fent említett módszerekkel sikerül fejlesztened, és rengeteg mindennapi kifejezés ragad rád.

Hajrá!

2011. máj. 22. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Írj meg,illetve tölts ki gyakorlásképpen sok C1 es szintü ECL feladatlapot(netről manapság lehet szerintem ilyesmiket lehúzni,angolból tutira,de szerintem németből is),azért,hogy szerezz vizsgarutint a feladatokban.Ne a vizsgán találkozz először pl. egy könyvismertető vagy szórólap megírásával,mert akkor majdnem biztos a bukta.


Én az ECL-t ajánlom,mert a TELC-en elsőre megbuktam,majd ekkor (3 héttel később) mentem ECL-re,azon meg elsőre átmentem.De ez teljesen egyénfüggő.


Ja,most látom,van egy B2 ECL-ed.Akkor vagy csinálnék egy C1-et,ha felsőfokú kell,vagy megkérdezném,nem fogadják-e el a meglevő papíromat.Vagy hát attól függ,ki követeli meg tőled,mihez,miért?

2011. máj. 22. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! a C1-es nyelvvizsga a plusz pontok miatt kéne jövőre, körülbelül úgy, hogy egy év múlva ilyenkor már papírom legyen róla. Egyenlőre csak ez számít, vagyis hogy papírom van róla.
2011. máj. 22. 09:22
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha jól felkészülsz az írásbelivel és a kommunikációs résszel nem lehet baj, gyakran adnak középfokú részeket is bele.

A magnón viszont a szokásos formáját hozza a nyelvvizsga. B2-n még nagyjából oké, nem kell sok minden, de C1-en már igen. Gyorsított tempóban mondják a szöveget, és legtöbbször valamilyen akcentus is található benne. Ha jól emlékszem a mostanin svájci emberke mondta a szöveget, elég érdekesen oldották meg a feladatot. :)

2011. máj. 22. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nektek mennyi időbe telt míg felkészültetek? És milyen módszerekkel tanultatok?
2011. máj. 27. 14:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!