Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemen/főiskolán van-e...

Egyetemen/főiskolán van-e kötelező "tesi-óra"? Mennyire veszik komolyan?

Figyelt kérdés
köszönöm
2009. júl. 25. 15:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

mindenhol más.nekünk 2 félév kötelező tesi volt.rengeteg féle kurzusból válogathatsz,ne a középsulis tesiórákra gondolj-.


van pl.

korcsolya,tensiz,falmászás,jóga,florball,stb..rengeteg féle.---sulinként változó..


egy félévben van x óra,és kb 2-t,3-at hiányozhatsz.de ezek általában szórakoztatóak:))


tehát a kötelező tesit teljesíteni kell,de nem vészes.sőt!

2009. júl. 25. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
100%
Nálunk abból állt a tesióra hogy vagy elmentél ahova akartál,akár haza vagy pedig a konditerembe kellett lenned.
2009. júl. 25. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

nálunk is 2 félév kötelező volt.

és szintén választani lehetett, hogy az adott félévben melyik sportot űzöd. (lovaglás, kosár, konditermes edzés, foci, röpi - nagyjából ezek)

volt olyan megoldás is, hogy ha vki rendszeresen jár vhova edzésekre, akkor egy onnan hozott igazolással ki lehetett váltani egy egyetemi tesit.

ezekről az órákról pedig ugyanúgy, ahogy bármelyik más tantárgyról 3 órát lehet igazoltan hiányozni.

2009. júl. 25. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

1.vagyok


utolsótól kérdem:Szeged?

2009. júl. 25. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

15:35-ös vagyok.


Gödöllő

2009. júl. 25. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

megint 1.


értem,:)

2009. júl. 25. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Nekünk 4 félév volt és ha nincs teljesítve, akkor nincs diploma. NYF
2009. júl. 25. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Mindenhol más, nálunk kötelező volt, amikor elkezdtem az egyetemet, de közben eltörölték.
2009. júl. 25. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Nálunk úgy van, hogy régi, osztatlan képzésben összesen 4 félévet kell teljesíteni, BA/BsC-ben csak 2 félévet. úgy megy, hogy felveszed Neptunon a kívánt tesikurzust (sokféle van, pl foci, korcsolya, röpi, kosár, úszás, vívás, areobik, általános tesi, tenisz... stb) és minden héten elmész rá. nálunk úgy van megadva, hogy a szemeszter során x órát kell teljesítened, hogy aláírást kapj az indexbe. jegy nálunk nincs, csak aláírás, hogy megvan. nálunk komolyan veszik, teljesíteni kell a diplomához.

(Debreceni Egyetem)

2009. júl. 25. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
én is most megyek egyetemre, (Debreceni Egyetem-pénzügy és számvitel) és nagyon rem h nem lesznek naon szigoruak, mert utálom a tesit! de hány tesi van egy héten?
2009. júl. 25. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!