Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A tanár kötelezhet rá, hogy...

A tanár kötelezhet rá, hogy levágjam a körmömet rövidre?

Figyelt kérdés
2012. szept. 6. 22:01
 1/9 anonim ***** válasza:

Ha valaki ápolatlan, vagy nem felel meg az iskolai előírásoknak/elvárásoknak, akkor igen.

Annak idején például az óvónőképzőben tilos volt a smink, mégsem rohant senki sírva az ombudsmanhoz.

2012. szept. 6. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Semmi ízléstelen nincs a körmömben, szépen meg van növesztve egy kicsit hosszabbra, visszafogott körömlakkal kifestve, és sokáig növesztettem. A suliban olyan nagy műkarmos p*csák vannak, hogy az én körmöm ahhoz képest semmi. Ilyesmi kb.: [link] csak egy kicsit rövidebb.
2012. szept. 6. 22:14
 3/9 A kérdező kommentje:
Ja és nem arról van szó, hogy sírva rohanok, csak növesztettem egy évig kb. mert többször letört meg minden, és egy heti 2 órás gépírás miatt nem fogom levágni, mert attól még tudok gépelni.
2012. szept. 6. 22:16
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha tudsz gépelni, vagyis nem gátolja az órán való közreműködést valamint nincs erre vonatkozó szabály az iskolában akkor max. megjegyezheti, hogy neki az nem tetszik. De ezt nem szabad csúnyán felvenni mert akkor valahogy úgyis te szívod meg.
2012. szept. 6. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Akkor ilyenért nem kötelezhet, bár én is tanultam gépírást és ott is követelmény volt a rövid köröm. Próbáld megbeszélni normálisan a tanárral, hogy neked nem jelent problémát a gépírásnál, de szeretnéd, ha amúgy szép, nőies lenne a körmöd. Amúgy én egy titkárnőt sem ismerek, akinek rövid körmei lennének :)
2012. szept. 7. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Ja főleg hogy orvos szeretnék lenni, nem titkárnő :)
2012. szept. 7. 17:28
 7/9 anonim ***** válasza:
hát nem tudom, középsuliban volt hozzád hasonló osztálytársam, aki szintén egy évi növesztette, és nem csak szerintem volt undorító, még most is elfog a hányinger, ha rágondolok...
2012. szept. 7. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Utolsó: Ezt ne úgy képzeld el, hogy egy évig folyamatosan, hanem hogy nagyon lassan nő a körmöm, és többször le is tört, és mostanában nőtt meg annyira, hogy egyenletesen hosszú, de nem nagyon hosszú.
2012. szept. 8. 08:30
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem, nem kötelezhet. Sőt, az iskolának sem lehet olyan szabálya, amiben ezt előírná. Ez alól kivétel lehet, ha balesetveszélyes a körmöd. Ha ez nem áll fenn, akkor magánügy, a kinézetedet te választod meg.
2012. szept. 30. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!