Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Veres Pálné Gimnázium?

Veres Pálné Gimnázium?

Figyelt kérdés

4,0 feletti átlag ragadt rám az előző évek tanulásából. Amelyik iskolába járok,ott gyenge a tanítás. Most vagyok 6. osztályos. Nagyon jól megy a francia, történelem,irodalom... a humán tantárgyak. Matematikát értem, de nem érdekel. Szeretek tanulni. :) Munkamániásként akár hajnali kettőig tudok kiselőadást, beadandót készíteni. A tökéletesre törekszem folyton. Szeretek önkéntesmunkát vállalni: könyvtárban leltározni, vizet, ételt osztani... A fogalmazások jól sikerülnek. A Veres Pálné Gimnáziumra gondoltam, ha el jön a felvételi. Szerintetek van esélyem?

Hallottam sok tökéletesnek látszó dolgot: a tanárok tanítanak(számomra ez nagy szó, mivel, ahova most járok...) a diákok kedvesek, közösséget alkotva lépnek túl a problémákon, a külön szak: pszichológia, nagyon megtetszett. Az iskolaújság, a kampányolások, a könyvtár... mind-mind ragyogó és tündöklően fényes! Tényleg igaz? Vagy csak ámítanak?

Viszont a sötét oldalával is találkoztam: rossz közösség, önelégült viselkedésű diákok, semmivel nem törődő, szigort nem alkalmazó tanárok... mindenféle szörnyűség... Melyik igaz egyáltalán? Szeretnék jól dönteni, járni fogok előkészítőkre... ha ez az iskola nem nyújt olyan oktatást, mint amilyenre vágyok, akkor az Apáczai Csere János Gyakorlógimnáziumára gondoltam. Szerintetek? Élmények, tapasztalatok, bármit várok!


2012. szept. 8. 22:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Én oda jártam (mondjuk már annak több, mint 3 éve, hogy végeztem), akkor minden rendben volt, nekem tetszett.

A közösség jó volt, a tanárok tényleg tanítottak (vagy próbáltak legalább, ha nem ment).


Mindenki elég jó eredményeket ért el végül az érettségin, még azok is akik végig nem törődtek az anyaggal és épphogy átmentek. (Csak pár ilyen volt.)

Szóval a színvonal jó volt.


Mostanában kicsit talán ez csökkent, ahogy hallottam, de még mindig úgy hiszem, hogy Budapesten a jobb helyek közé tartozik.

2012. szept. 8. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Igen, egy 2011-es listán a kilencedik helyen láttam. Még az Apáczai Gimnáziumra gondoltam, mert elvileg ott hajtják a diákokat eléggé... ebből sem tudom, hogy mi igaz és mi nem..
2012. szept. 9. 01:14
 3/13 anonim ***** válasza:

Előkészítőt nem indítanak a Veres Pálnéban.Egyikben sem.

A VPG-be nehéz lesz bekerülni,mert 1 osztályt indítanak hetedikben,de ha igaz amit mondasz lesz esélyed,bár 1000-en jelentkeznek.

Én is most fogok oda 9-be felvételizni jókat hallottam róla,nekem nagyon tetszik.

Az Apáczai versenyistálló,nem tudom,hogy érdemes-e megpróbálni.

2012. szept. 9. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Ezer? Nem sok egy kicsit? Ebből, úgy nyolcszáz automatikusan kiesik.

Nem lesz előkészítő? Úgy láttam a weblapjukon, hogy lesz... Mert anélkül nagyon nehéz lesz nekem, a mostani iskolám oktatását nézve.

Versenyistálló? Ezt még átgondolom. A lényeg, hogy az egyetem és nyelvvizsga biztosan meglegyen, és persze az osztályközösség is fontos, de az hanyagolható számomra.

Az Apáczaiból rögtön az egyetemre küldik a diákokat, viszont a Veres Pálné Gimnáziumban a pszichológia fakultáció nagyon tetszett. Mi igaz a Veres Pálné Gimnázium rossz visszajelzéseiből? Mert olyanokat is hallottam elég sokat.

2012. szept. 9. 19:56
 5/13 anonim ***** válasza:

Minden iskolában vannak primitív dolgok,de ha nem vagy olyan típus akkor nem fogsz ezzel foglalkozni/belefolyni.

Tényleg rengeteg jelentkező van,főleg ezekbe a híres és jónevű sulikba jelentkeznek a legtöbben.

Ami az előkészítőt illeti,szerintem a 2011-eset nézted.

De melyik iskolába jársz,hogy ennnyire nem tanítanak semmit?

Amúgy már érdemes lett volna nyáron elkezdened a készülést.Matek és magyar 5-es 6-os illetve talán 4-es könyvet érdemes átnézned,pár feladatot megoldanod.A legjobban ígyis csak a típusfeladatok segítenek.

2012. szept. 9. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Első vagyok, még hozzácsapok egy kis statisztikát.

Amikor én végeztem ott az osztályomból 2009-ben csak 2 ember nem tanult tovább.

Mindenki más jelentkezett valahova egyetemre*.

1-2 ember kivételével mindenki az első megjelölt helyére fel is vettek! Akiket pedig nem az elsőre azt a 2. helyre.

Ráadásul év végre 1 ember kivételével mindenkinek volt egy középfokú nyelvvizsgája, volt akinek kettő is.


Tehát ezek alapján állíthatom, hogy aki ott tanul, annak elég jó esélyei vannak tovább menni.



(*: Ráadásul elég jó helyekre, ELTE, BME, SZTE, tehát nem a futottak még kis helyekre mentek.)

2012. szept. 9. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Melyik iskolába járok? Jobb ha nem tudod. Egy újpesti iskola. Bár ezzel nem szűrhető le rögtön, hogy rossz. Nem szeretnék sokat nyilatkozni róla. Nem szeretném lerontani a hírnevét az esetleges hozzászólásaimmal.

Pedig az előkészítő nagyon jól jönne. Anélkül talán semmit se kezdhetek. A negyedikes anyagot még átnézem, az ötödikes tanterv...a fél tankönyvet nekem kellett önszorgalomból áttanulnom. Most, hatodik osztályban, új tanárral kezdve az évet talán lesz esély megszerezni a tudás hatalmát... De nem biztos.

Még várok segítséget! Előkészítő nagyon fontos lenne nekem! Akármelyik iskolában legyen az, csak sikerüljön a felvételi, hogy minél hamarabb eltűnjek onnan, ahol most vagyok...

2012. szept. 17. 15:57
 8/13 anonim ***** válasza:
Szerintem nem nehéz a VPG-be bekerülni. Azt viszont megosztom veled,hogy eléggé csökkent a színvonal kb az 3-4-5 évvel ezelőtti vpghez képest. Új vezetőség van, a kampány alatt rengeteg szigorítást vezettek be, évekkel ezelőtt kötélpályán lehetett végigmenni az aula felett(3 emelet magasság), ma meg már kaját sem lehet osztogatni délután. Már messze nincs olyan hangulat, mint amilyen régen lehetett. Ha kifogsz egy jó osztályközösséget, biztos tetszene a suli, az érettségire is felkészítenek, azzal nincs gond szerintem.
2012. nov. 24. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Psziho szak meg tudtommal nincs, csak psziho fakt 11.-től.
2012. nov. 24. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Enci98 válasza:
én megnéztem am az apáczit és ott mutattak olyanokat h olimpiai bajnokok lettek meg ilyenek...szöval verrsenyistálló
2013. febr. 25. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!