Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Gimisek! Ti hogy csináljátok,...

Gimisek! Ti hogy csináljátok, hogy kitünően tanultok? Napi hány órát?

Figyelt kérdés

Most nem olyan válaszokra vagyok kíváncsi, hogy "semmit. Óra elõtt átnézem. Max. tz-re tanulok. A kettes meg van." stb.

Hanem azoktól várok válaszokat, akik jó tanulók. 4-5 az átlaguk. Mennyit tanultok naponta és hogy tudjátok beosztani az idõtöket?

14/L


2012. szept. 10. 16:19
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
én kitűnő vagyok, és kb ennyit mondhatok én is, alapból ha órán végig figyelsz, max át kell lapozgatnod és már tudod az anyagot, tznél persze a sok anyag miatt le kell ülni, de amúgy nem. normális ember végigüli rendesen a 45percet és alig tanul otthon, a hülye meg végégbaromkodja és otthon órákat szenved a kettesért, mert nem ért semmit:)
2012. szept. 10. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
56%
Én aranykoszorús lettem, ami annyit tesz, hogy végig 4,5 fölött volt az átlagom a gimiben és az érettségi is 4,5 fölött sikerült. Ezzel nem fényezni akarom magam, csak alátámasztani a mondandóm. Szóval én otthon max. TZ-k előtt tanultam, egyébként nem vagyok szorgalmas, szóval már az is nehezemre esett, egyszerűen órán megjegyeztem az anyagot. Most az egyetem már durvább, de ezt sem lehetetlen megcsinálni, viszont a gimis anyag ehhez képest vicc, itt naponta kell megtanulnom egy TZ-nyi anyagot, szóval húzz bele, ha az egyetem a cél, persze sokban függ attól, hogy milyen szakra akarsz menni, én pl. mérnökin vagyok, azért van ekkora szívás! :D
2012. szept. 10. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Azt még nem tudom, hogy milyen szak, de mindenképpen az egyetem. Én nyelvi tagozaton vagyok tízhogy franciából muszáj tanulnom, és azért a többibõl is meg kell tanulni a fogalmat (fizika, kémia, irodalom). Én tényleg nem tudom, hogy ezt hogy lehet megjegyezni az órán. Pedig figyelek.
2012. szept. 10. 18:07
 4/5 anonim ***** válasza:

én kitűnő voltam.

órán félig figyeltem, nem kötötte le teljesen le a figyelmemet az anyag, közben rajzoltam, napirendet írtam, megcsináltam a különórás házijaimat vagy a sulisakat


tzre reggelente tanultam 5-7 között meg vagy 6-tól és szünetekben


óra előtt átlapoztam a szünetben az előző órai anyagot ha felelésre került volna a sor


meg a buszon olvastam...


igazából annyi hogy én logikusan tanultam. így nem kellett 5-6 órát ülnöm egy anyag felett

fogtam és amikor elolvastam akkor közben kihúztam

utána átolvastam még párszor

aztán már csak a kihúzott részt olvastam és magamban tudtam a részleteit


és végül csináltam olyat is hogy 1-1 bekezdés mellé odaírtam egy mondatot amiről tudtam hogy miről szól. pl. 2 bécsi döntés


kihúzók és lapszéli jegyzetek én ezekből éltem

meg az átlátható órai jegyzetekből


amúgy minden osztálytársam strébernek gonodolt mert szünetben tanultam azt hitték a szünetben is tanulok xD


otthon max. tzre tanultam, nah meg kémiára de abból heti 10 órám volt szóval gyakran lehetett minket látni kémiázni a padtársammal filozófián, irodalmon, meg angolon is :D

2012. szept. 10. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Akkor most tőlem elolvashatod egy olyan tanuló kommentjét is, aki nem úgy volt kitűnő, hogy soha nem tanult. És elég paraszt dolog azt mondani, hogy az átlag ember megtanulja csak órai odafigyeléssel az anyagot, mert nem.


Én átlagban minden nap tanultam négytől hatig, majd még este 9-től, 11-ig. Összesen mondhatjuk, hogy a tanulási időm egy nap négy óra. De persze ez lehet változó, emelt órára volt hogy kettőtől este tízig tanultam, de olyan is volt, hogy tényleg semmit, vagy max 1 órát szódoga miatt, vagy egy egyszerű felelésre.


A fontos tényleg az, hogy ne halaszd el a tanulnivalót, mert nem kérik számon! Volt hogy 30 oldalnyi anyagból írtunk másnap pl. töriből, úgy hogy semmit nem tudtam belőle. És nálunk nem csak ilyen bugyuta tesztkérdésekből állt egy témazáró, nem volt elég ha átnézed egyszer, bár valamire az is jó. Egy idő után azonban már meglehet szokni ezt a mennyiséget, emellett volt hogy még másik két dogára is készülni kellett.


Persze az én véleményem mint mondtam, csak egy átlagos diáktól származik, nincs zseni agyam, így sokat kell tanulnom. És volt olyan aki rajtam még kétszeresen is túltett tanulásban.

2016. júl. 30. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!