Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Debrecen ÁOK/DEOEC hallgatók,...

Debrecen ÁOK/DEOEC hallgatók, segítség tárgyfelvételben?

Figyelt kérdés
Első éves vagyok, arról lenne szó, hogy lemaradtam néhány tárgyról, amik érdekeltek volna. Mit érdemes tenni? Figyelgetni, hátha leadják, vagy felvehetem második félévben, vagy még később? Esetleg a TO-n van értelme sírni, hogy betegyenek minket, vagy valami ilyesmi kérelmet beadni, hogy bővítsék a csoportot? Köszi a segítséget.

2012. szept. 13. 21:54
 1/4 anonim ***** válasza:
Feltételezem szabadon választhatókról van szó... Figyelni figyelheted, hátha meggondolják magukat és leadják, de a TO-ra ilyennel nem érdemes menni, nem hiszem, hogy bármit is csinálnának. Ha kötelező, akkor lehetne sírni nekik, sőt, kellene is, de azokat első félévben ők veszik fel, meg van elég hely úgyis. Kötelezően választhatóért se nagyon érdemes nyaggatni őket, ha most valamit nem vettek fel, ami első évben kellene, akkor majd azt felveheted második félévben.
2012. szept. 13. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

nem tudom, nálatok hogy működik a dolog, de szerintem annyira ne izgasd magad miatta:)

Nálunk volt sok választható, de hiába, mivel a legtöbb ütközött a kötelezőkkel. Első évben még nem muszáj mindenfélét felvenned (azért páran nálunk is elkövették azt a bakit, hogy olyanokat vettek fel, mint fejlődésbioógia, orvostörténet stb.), ráérsz később. Különben meg elég nehéz lesz ez így, választhatók nélkül is, szerintem az első év arról szól, hogy megszokd a dolgokat. Én felvettek a kémia alapjait, latint, fizika alap meg idén már nincs, kötelező bifiz. Örülök, ha az így összegyűjtött 28 kreditem megszerzem:)

Egy elsőéves SOTE-s hallgató.

2012. szept. 13. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Bár nem a DE-re járok, nekünk etrben meg lehet nézni, hogy melyik félvekben lehet egy tárgyat felvenni (min. félév, max. félév). Kicsit kutakodj az etr-ben/neptunban!

Ha nagyon kell vmi, és mindenképp fel szeretnéd venni, akkor inkább az adott kurzust kiíró intézetnek írj, hogy ha lehet bővítsék a keretet.

2012. szept. 14. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Gondolom szabadon választhatókról van szó, mert kötelező tárgyakon van hely, meg általában a kötelezően választhatókon is sok hely szokott lenni. Általában minden évben ugyanazokat a tárgyakat hirdetik meg, nem sok változás szokott lenni, annyi, hogy van amit első félévben tartanak csak, van amit csak másodikban, de egy évvel később is újra meghirdetik. Majd felveszed jövőre vagy később. Én nem is vettem fel első 2 évben szabadon választhatót, eleve sok ütközött volna az kötelező órákkal, meg hát ilyenkor még év közben is sokat kell tanulni, mert állandóan demók vannak. A TO-ra nem érdemes ezzel menni, nem tudják bővíteni a helyeket, meg az intézetek sem szoktak bővítgetni, max. ha valaki hatodéves esetleg ki tudja sírni, hogy utolsó év és nagyon kell neki a kredit.
2012. szept. 14. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!