Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 9. -ben milyen verseket kell...

9. -ben milyen verseket kell megtanulni?

Figyelt kérdés
Megszeretném őket tanulni most, hogy nem keljen évközben annyit szenvednem vele.
2009. júl. 31. 09:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy milyen tanárod lesz. Ugyanis nincs meghatározva, hogy milyen verseket kell kötelezően megtanulni adott évfolyamon, ezt a tanár dönti el. Van, aki minden fontos verset felad, van aki olyat, amiről még senki sem hallott. Na meg persze szerintem attól is függ, hogy reál vagy humán szakon vagy, mert ha reál, akkor elvileg kevesebb verset kell tudni. Aztán van, ahol 1-2 verset kell megtanulni egy évben, van ahol 30-at.
2009. júl. 31. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

nekünk pl nem kellett megtanulni egyet sem

csak mötelező olvasmányok voltak

2009. júl. 31. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Patópál úr meg Summáját írom. ez alap nem?
2009. júl. 31. 09:52
 4/12 anonim ***** válasza:
Hát nekünk a Pató Pál urat még 6.-ban kellett megtanulni..
2009. júl. 31. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Hát nekünk nem. És a Szonidt meg kell tanulni? Mert mi csak vettük általánosban de nem kellet megtanulni.
2009. júl. 31. 10:08
 6/12 anonim ***** válasza:
Ezeket nekünk egyiket se kellett megtanulni, pedig gimis vagyok. Jobban jársz, ha elolvasod a kötelezőket, ha tudod, hogy mik lesznek. Nekünk az Antigoné volt 9.ben, többire nem emlékszem, de azt hiszem 10.be volt sok. amúgy ha most megtanulod, akkor fogsz emlékezni rá később? mondjuk lehet hogy csak nekem ilyen ratyi a memóriám, hogy már köv héten a címére se emlékeztem XD
2009. júl. 31. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Nem is kilencedikes tananyag, amiket írtál...

Tizedik év végén kellene ezt tanulni...

2009. aug. 1. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy kell majd verseket tanulnotok. Nekünk se kellett.

Az írók, költők életét és műveit tanultuk, elemeztük, hisz az érettségin is ez kell majd.

2009. aug. 2. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Igen én emlékeszem a versekre. Amit eddig tanultam azt mind tudom. De az jó ha nem lesznek versek. Bár könnyen tanulom őket de azért mégis jó ha nem kell velük foglalkoznom.
2009. aug. 2. 10:53
 10/12 anonim ***** válasza:
Nekünk pl a "Halotti beszédet" kellet megtanulni...(Ómagyar..aki nem tudná..)
2009. aug. 3. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!