Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikortól tud megtanulni...

Mikortól tud megtanulni dalokat, verseket egy kisgyerek?

Figyelt kérdés

Az én lányom 2 éves múlt nemrég, 1 hónapja kezdett el beszélni "mondatokban" (Baba eszik. Anya gyere. stb)

Mondókákkal kb 2 szóig jutottunk idáig. (Hinta palinta. Tente baba)

Érdemes már ilyenkor tanítani neki hosszabbat is?


2010. aug. 22. 18:15
 1/4 anonim ***** válasza:

Tanítgatni, mesélni, énekelni neki soha nem kár=) Érdemes persze, hipp hopp megmarad majd a kis fejecskéjébe a szöveg vagy a dallam!

Az öcsém ennyi idősen szintén ilyen kis szótagokban beszélt,de mi folyamatosan dalolásztunk neki,mondókáztunk...ő nem nagyon érdeklődött látszólag,de azért figyelt mindig.Aztán egyszer(kb 2 és fél éves volt) elkezdte dúdolni az Indiana Jones zenéjét=) Majd betojtam a nevetéstől=) Amúgy akkoriban állandóan dúdolgattam neki,mert tetszett a dallama,és megmaradt benne.Utána rájöttünk,hogy ha mondjuk neki,hogy "ha eldúdolod nagyon meg fogunk ám tapsolni" és ő mindig eldúdolta! Majd a kiskarácsonyt kezdtem el neki nyomatni és azt is megtanulta(sok félrehallással ugyan=)) és karácsonykor egyedül énekelte el nekünk=D Szóval csak hajrá!!!

2010. aug. 22. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szia az enyém már 2 évesen kb:20 mondokát tud kívülröl úgy, hogy igen érdemes foglalkozni a kérdéssel. Az a baj, hogy már az én tárházamba nincs több most én is tanulom őket, hogy még többet tudja neki mondani.Ez szerintem attól is függ mikor kezdett el beszélni. Mi elég korán kezdtünk. Ha már az eleje megy akkor hamar megtanulja majd a végét is meglátod. Utánna majd győzd mondókákkal. A cirmos cica nagy menő volt mikor az elsőket tanultuk.
2010. aug. 22. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nagyon korán. Csak nagyon sokszor el kell neki mondani és mozduladokhoz v képekhez /mesekönyv/ kell kötni. Fiam 20 hónaposan számtalan mondókát tudott, pl a Bóbitát is, 2 versszakát. Mondjuk ehhez hozzátartozik, hogy ő már majdnem folyékonyan beszél.

A fenti 2 módszert ajánlanám.

2010. aug. 22. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

22 hónapos a lányom elég sok mondókát mond el egyedül, vagy kis segítséggel. Tízig számol, mondatokban beszél. Most tanuljuk a színeket, azokkal még bajban vagyunk.

Nagyon sokat foglalkozunk vele.

Szerintem érdemes minél többet mondókázni, készségfejlesztő játékokat játszani velük.

2010. aug. 23. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!