Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Valóban vannak óriási különbsé...

Valóban vannak óriási különbségek iskolák között vagy csak mondják és én érzem? Miért van ez?

Figyelt kérdés

Nem csak a felsőoktatásra gondolok,hanem középiskolákra is.

Vannak sulik amikre sok panaszt lehet hallani és az elején többen ott hagyják, és vannak ahova szívesebben járnak a diákok pedig mindenhol emberek vannak.

Ahova én jártam középsuliba azt is sokan otthagyták meg sokak szerint a légkör(közönyös,rideg,diktatórikus,skatulyás tanárok-diákok) sem volt jó amivel egyet értek.Néhány diákkal beszéltem mostanában aki utólag bevallotta,hogy nem érezte jól magát ott.Mindenhol jobban érezték magukat.

Miért van ez?Lehet infókat szerezni sulikról valamilyen formába ha tanulni szeretnék valamit?


2012. okt. 1. 12:17
 1/4 anonim ***** válasza:

Van néhány irányvonal, amiket követve nem fogod nagyon elszúrni.

1. Nézd meg a diákokat, mit csinálnak, amikor kijönnek az iskolából (ha az iskola előtt piálnak/cigiznek/füveznek, az iskola felejtős).

2. Kerüld el nagyon messzire az egyházi fenntartású intézményeket!

2012. okt. 1. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Egyetértek az elsővel csak azzal nem hogyha cigiznek előtte akkor felejtős. Ez a suli eléggé jó, a tanárok is normálisak és jó fejek. Viszont általában fakt előtt kimennek az utca túloldalára elszivni egy cigit. Ettől még nem rossz iskola. A pia és a fű az már más, az igen gáz.
2012. okt. 1. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Igen, szerintem hatalmas különbség van x iskola és y iskola között, bár szerintem ez nem is a diákokon múlik annyira, hanem a tanárokon és az igazgatón. Én egy olyan suliba jártam, ahol viszonylag jónak számított, legalábbis inkább régebben, aztán olyanokat csináltak, hogy átvettek olyan diákokat, akiket ugyanolyan erősségű suliból kicsaptak... Aztán érettséginél jött a meglepetés, hogy milyen szarul teljesítettünk, biztos a feladatsor volt nehéz... Aha, aztán mikor mentem emelte, és ott mesélték, hogy ilyen 98%os törit, meg olyan matekot írtam. Hát, már baromira bánom, hogy nem jobb suliba kerültem anno...
2012. okt. 1. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Elitsulikban is dohányoznak rendesen. Nyílt napokon lehet elég sokat megtudni. Azokat érdemes megtekinteni.

Mondjuk ha mondasz sulikat akkor a válaszolók személyes tapasztalatai alapján is le lehet szűrni az iskolákat.

2012. okt. 1. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!