Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hova lenne érdemes továbbtanul...

Hova lenne érdemes továbbtanulnom?

Figyelt kérdés
Nyelvekből nagyon jó vagyok. Angolból már megvan felsőfokúm most spanyolt tanulok. Inkább reál beállítottságú vagyok, de azért annyira nem érdekel pl a fizika h mérnöknek tanuljak. Nézegettem a nemzetközi gazdálkodást(mivel oda inkább matekra van szükségem, mint humán tantárgyakra) akár bme-n vagy bgf-en, de sok helyen olvastam, hogy nem igazán vinném sokra vele. Terveim között szerepel a bme-n a tolmács mesterképzés, de azelőtt muszáj elvégeznem valamilyen fősulit vagy egyetemet az alapdiplomához. Valami ötlet?

2012. okt. 3. 22:27
 1/2 anonim ***** válasza:

Hát hasonló helyzetben vagyok, leginkább nyelvekben vagyok jó, de reál beállítottságú. Azt mondtad, hogy fizika nem érdekel, ezért mérnök nem akarsz lenni, de matek érdekelne. Engem is inkább matek érdekel, mint fizika, de mondjuk engemet ezek mellett programozás érdekel a legjobban, így ezzel eldöntődik az én problémán.


De ha esetleg mérnökségtől csak a fizika tart vissza, akkor pl. mérnökinfón nincs olyan sok fizika, programtervező informatikán meg erősen az elméleti matek van középpontban. Aztán még ilyen szakoknak is utánna nézhetsz, hogy alkalmazott közgazdaság, alkalmazott matematika vagy esetleg gazdasági informatika (bár oda sokat kell magolni is, matek kevesebb van).


Azt mondjuk nem tudom, hogy tolmács MsC-hez mi illene jól, tehát én csak próbáltam néhány szakot mutatni, ami inkább reál, de fizika annyira nem kell hozzá és inkább matek fontos.

2012. okt. 3. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
tolmács és fordító. tuti jó . ha nagyvárosban élsz akkor elég biztos
2012. okt. 4. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!