Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik jobb, melyikkel érsz...

Melyik jobb, melyikkel érsz többet gimnáziummal vagy szakközépiskolával?

Figyelt kérdés
2009. aug. 9. 17:03
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
75%

ha nem akarsz tovább tanulni akkor szakközép, mivel ott tanulsz szakmát.

Ha tovbb akarsz, akkor általában jobban sikerül az érettségi, jobban megy az egyetem ha gimibe jártál, persze vannak kivételek, de ez az általános.

2009. aug. 9. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha műszaki pályán akarsz továbbtanulni, akkor szakközép.
2009. aug. 9. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Szakközép, mivel így kapsz szakmát. Gimnázium azért rossz, mert nem kapsz szakmát és esetleg nem sikerül felvételt nyerned az egyetemre, akkor csak nézegethetsz.. Szakközépnél, ha nem sikerül az egyetem, legalább tudsz majd dolgozni!
2009. aug. 9. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
45%

gimnázium, ha tovább akarsz tanulni

de ha csak szakmát akarsz akkor egyértelműen a szakközép.

2009. aug. 9. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Szakmát a szakközép nem ad, max. ha utána elmész technikusira.

Ha műszaki pályán akarsz tovább tanulni akkor valóban a szakközép a legjobb.

2009. aug. 9. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm! De elvileg szakközépből valamivel könnyebb továbbtanulni, tehát a szakközépiskolával sokkal többet érsz.
2009. aug. 9. 18:33
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

A gimi csak érettségit ad, továbbtanuláshoz jó.


A szakközép is érettségit ad, és tanulsz szakmai előkészítő tárgyakat is, valamint utánna mehetsz 5.6.évre szakmát tanulni.


A szakiskola(régi nevén szakmunkásképző) ad rögtön szakmát, de nem ad érettségit.



Ha te 14 évesen tudod, hogy kb milyen irányba akarsz menni, akkor válaszd a szakiskolát--> pék leszel pár(azt hiszem 4) év múlva:D

vagy a szakközepet (ez jobb választás), pl kereskedelem marketing szakot. itt kapsz érettségit valamint ha felvesznek kereskedelem-marketing szakra egyetemen, akkor picit könnyebb lesz mert már volt szakmai előkészítő tárgyad.


ha általános műveltséget és több tudást akarsz, irány a gimi.

2009. aug. 9. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
vegyipari szakközépiskolába járok!
2009. aug. 9. 18:37
 9/16 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs különbség. Ez a szakmát ad sem teljesen igaz, mert a 4 éven felül még ott kell maradni ehhez 1-2 évet, amit egy gimi után okj-vel is megtudsz csinálni
2009. aug. 9. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

utolsó vagyok:


hú akkor jó sok kémiád lehet:)


hát figyelj, tanuld a kémiát és tegyél emeltszintűt de ez lehet kötelező is. Aztán elmehetsz vegyésznek vagy nem is tudom :) Bp-n van olyan egyetem ahová lehet menni.


De amúgy nem értem a kérdésedet. Ha most szakközépbe jársz, akkor miért érdekel hogy melyikkel érsz többet? vagy váltani akarsz?

2009. aug. 9. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!