Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik jobb, melyikkel érsz...

Melyik jobb, melyikkel érsz többet gimnáziummal vagy szakközépiskolával?

Figyelt kérdés
2009. aug. 9. 17:03
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
OFF: mármint utolsó előtti
2009. aug. 9. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
A kéréds lényege az, hogy továbbtanulásba számít-e hogy ez gimiből a másik meg szakközépből jött pl. én a szakközép után a tanárképző fősulira mennék. Hátrány lehet az, hogy én szakközepes voltam?
2009. aug. 9. 20:29
 13/16 anonim ***** válasza:

Dehogy lehet! Nem azt fogják nézni, hogy honnan jöttél, hanem hogy milyenek az eredményeid.


Szóval többet érsz egy szakközépben letett kitűnő érettségivel mint egy gimis hármas-négyessel.


Érted?


Bár ez rajtad is múlik. Általában gimiben jobban leadják az anyagot és fegyelmezettebbek az órák stb,de ez nem biztosíték.

2009. aug. 10. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Gimiben inkább a magolásra nevelnek :S nekem ez a meglátásom...

én szakközépből mentem mérnök informatikára, és sok csoport társam akik gimiből jöttek és előtte nem tanultak műszaki dolgokat egy programozási tárgynál és képesek voltak bemagolni a forráskódot ahelyett hogy megértették volna a programozás módszertanát...

2009. aug. 10. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
És vegyipari szakközépből tudok vagy lehet menni Református Hittudományi Egyetemre?
2009. aug. 10. 20:57
 16/16 anonim ***** válasza:

persze hogy lehet.


de akkor nem volt értelme 4 évet végigszenvedni a kémiával meg ilyenekkel. de ha időközben meggondoltad magad akkor persze.


ezen az egyetemen nem tudom miylen szakok vannak ,de ha elmész a könyvtárba, és kéred a Kék könyvet (tudni fogájk, ebbe benne van minden a továbbtanulásról) akkor ott megnézed a követelményeket, pl h miből kell érettségizned.


ja amúgy az oldalán ezt írják:

"Egyetemünk egyetlen szakán sincs kötelező tantárgyi felvételi vizsga, a jelentkezők felvételéről az intézmény a középiskolából hozott pontok és az érettségi tantárgyak osztályzata alapján dönt; a pályaalkalmasságot egy többnapos, bentlakásos alkalmassági vizsgán mérjük fel.


Többletpontok szerezhetők:


*

emelt szinten teljesített magyar vagy történelem érettségi,

*

közép- vagy emelt szintű hittan érettségi,

*

közép- ill. felsőfokú nyelvvizsga.


MINDENKIT SZERETETTEL VÁRUNK!"



szóval szerintem nem vagy hátrányban. először azt hittem, hogy kötelező a hittan érettésgi, de ezek szerint nem.


nézelődj az említett könyvben meg a neten.

2009. aug. 11. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!