Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit tehetek akkor, ha a...

Mit tehetek akkor, ha a munkáltatóm két alternatívát tesz elém, az egyik, hogy csökkenti a bérem, a másik, hogy megszünteti a munkaviszonyom?

Figyelt kérdés
Ha ebben az esetben nem vagyok hajlandó aláírni a csökkentett bért, akkor megtámadhatom a munkáltatómat? Sürgős lenne a válasz! Előre is köszönöm!

2012. febr. 9. 15:26
 1/6 anonim ***** válasza:
87%
Mekkora lenne a különbség? Egyébként szerintem örülj hogy van munkád, mert ha nagyon ki akar rúgni, biztos talál rá ürügyet.
2012. febr. 9. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
63%
megteheti...és ha ezen mulik a cég élete még érdemes is megtennie.amugymeg lehet még a cég is jobban jár ha maradsz. nézz körül a piacon mennyit keresnek a te beosztásoddal és van e munkalehetőség.ha van akkor menj tovább ha nincs akkor maradj
2012. febr. 9. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Az én pozíciómban lévő bér más hasonló cégeknél is ennyi. Ezt folyamatosan szem előtt tartom, ha esetleg pályázok valahova. Ez az egész még csak egy feltételezés a részemről, csak tartok tőle, hogy ez lesz a mai beszélgetés kimenetele és ha egy ilyet letesznek elém, akkor szeretném tudni, hogy mihez van nekem jogom és mihez a munkáltatónak.
2012. febr. 9. 16:10
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy köteles elfogadni a csökkentett bért.

Viszont a munkáltatód jogosult felmondani neked. Igaz, meg kell indokolnia, de a legegyszerűbb és szinte minden esetben helytálló felmondási ok a működési okok miatt.

2012. febr. 9. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 tetris ***** válasza:
62%
Ne rohanj fejjel a falnak! Fogadd el a csökkentett bért, és közben kezdj el nézelődni, hogy hova tudnál átkerülni, ahol rendesen megfizetnek.
2012. febr. 9. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
54%
Ajánlj neki két alternatívát, az egyik hogy csökkentett bérrel csökkentett munkát végzel neki, a másik ha kirúg akkor megvered.
2013. máj. 24. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!