Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen szakon lenne értelme...

Milyen szakon lenne értelme továbbtanulni, amivel el is lehet helyezkedni manapság?

Figyelt kérdés
2012. dec. 6. 08:44
 1/7 anonim ***** válasza:
természettudományok, egészségügy, informatika,
2012. dec. 6. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Pont azok a dolgok, amik se nem érdekelnek és buta is vagyok hozzájuk... ;)

Igazából reál tárgyakból (matek, biosz, kémia, fizika) mindig kettes-hármas voltam, a többi színötös. A kórháztól beájulok, informatikából pedig teljesen analfabéta vagyok., meg ugye ahhoz nem árt egy erős matektudás.

2012. dec. 6. 09:24
 3/7 anonim ***** válasza:
Miben vagy jó?
2012. dec. 6. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Na igen, itt a gond ;) Igazából világéletemben "művészkedtem", színjátszás, jól rajzolok és írok, mindig rengeteget olvastam, újságíró vagy politológus szerettem volna lenni, de ez itt vidéken szinte lehetetlen, Pestre pedig nem telik...


De közben nem nagyon tartom már a kapcsolatot a családdal bizonyos okok miatt, alig tudok megélni hónapról-hónapra a semmi munkákból, és arra jutottam, kipréselek magamból egy egyetemet meló mellett, hátha. Közben meg igazából megszakad a szívem, ha arra gondolok, hogy egész életemben olyan munkát csináljak, ami nem érdekel és amit utálni fogok, de nincs más választásom.

2012. dec. 6. 09:30
 5/7 anonim ***** válasza:

A művészeti képzés elég érdekes manapság. Egyre több olyan nagy kaliberű művész van, akinek semmiféle művész végzettsége nincs, mivel a művészeti főiskolák színvonala eléggé lesett. (Olyan dolgokat tanítanak amik már 20 éve is elavultak voltak) Ezenkívül egyre több művész válik önfenntartóvá a politikai játékok miatt. A művészeti műhelyek dolgozóinak van civil foglalkozása és mellette kreatívodnak. Egyre inkább errefelé tolódik a művésztársadalom.

Csak azért írom ezt le, hogy lásd nem feltétlenül kell végzettség a művészeti pályához. Tehát nem kell lemondani róla. Keress olyan művészeti közösséget ahol szívesen látnak. De közben tanulj valamit amiből megélhetsz. Nem műszáj felsőoktatásba menni, szakmát is tanulhatsz. Lehet, hogy abból könnyeben finanszírozod a művészeti pályát.

2012. dec. 6. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Pest szerintem nem olyan drága, hogyha itt tanulsz, tízezer körül vannak kollégiumok, és itt jóval több diákmunka van, mint mondjuk vidéken (igaz, többen is jelentkeznek rá, de én középsuli alatt is találtam munkát, szociális/tanulmányi ösztöndíjként kaphatsz pár ezer forintot, esetleg diákhitel.. tanári pálya esetleg nem jutott eszedbe? nem tudom, mennyi igény van rajztanárra, vagy magyartanárra, de pl csinálhatnál kiállításokat, iskolaújságot stb Meg nemrég láttam valahol a tv-ben, hogy van, aki ilyen kézzel készített dolgokból is megél.. elég rizikós, de pl kiegészítésnek lehet, hogy én is elkezdem :D
2012. dec. 6. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Mivel irtad, hogy érdekel az újsgirás,próbálkozz média tudománnyal. Nem nehéz bejutni sem, és azt mondják könnyű befejezni is. Engem sokáig érdekelt ez a szak, érdekesnek találom...
2013. jan. 9. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!