Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ti jelentkeznétek úgy egyetemr...

Ti jelentkeznétek úgy egyetemre, hogy nem voltatok nyílt napon?

Figyelt kérdés
Egyáltalán érdemes nyíltnapra menni? Mit tudtok meg ott? Szegedrôl lenne szó és kb 20 ezerbe lenne hogy elmenjek nyíltnapra.

2012. dec. 9. 16:11
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
A BME nyíltnap szerintem egyáltalán nem volt informatív. (Igazából ez nem lepett meg, csak az külön előadásért mentem oda, mert az érdekesnek tűnt). Minden információt meg lehet találni az interneten szerintem.
2012. dec. 9. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Engem sem az informaciok erdekelnek, hanem maga a legkor milyen az iskooa stb.
2012. dec. 9. 16:41
 3/15 anonim ***** válasza:
Életemben nem voltam egy nyílt napon sem, középsulis és egyetemin sem.
2012. dec. 9. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
kozepsuliba en is olyanba mentem ahol nem voltam nyiltnapon
2012. dec. 9. 16:51
 5/15 anonim ***** válasza:

Nem voltam nyílt napon. A legtöbb nem egy nagy élmény. Főleg az összevont...

Még a külön kari nyílt napok talán egy fokkal jobbak.

De úgy sem fogod ennyiből látni, hogy milyen a légkör...

2012. dec. 9. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

a nyílt napon nem tudsz meg semmi konkrétat, max. osztogatnak olyan információs füzeteket, amikben szereplő információkat úgyis megtalálsz az egyetem honlapján.


A légkört ebből nem fogod megtudni, hogy milyen. Inkább beszélgess olyanokkal, akik ott tanulnak, vagy menj be majd következő félév elején néhány előadásra. (előadásokat szabadon látogathatja bárki)


De mégis merre laksz te, hogy 20ezer forintba kerülne egy szegedi oda-vissza út? :D


ja és én is úgy jelentkeztem, hogy nem voltam nyílt napon.

2012. dec. 9. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Miskolc után lakom... fel kell mennem pestre nagyszülôkhöz másnap vonattal szegedre. Ugye pesten is kell utazni egy csomot mamaekhoz szegeden is el az egyetemig meg vissza...
2012. dec. 9. 18:53
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Soha nem vettem részt egyetlen nyílt napon sem. Enélkül is annyiszor hallottam-olvastam a szükséges (és szükségtelen) információkat, hogy a fülemen bugyogott ki. Az ilyen rendezvények puszta marketingfogások, lényegi dolgok nem tudnak kiderülni rajtuk, hiszen nem "élesben" látod az egyetem működését. Szerintem. :)
2012. dec. 9. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

én se voltam egy egyetemi nyílt napon sem és így jelentkeztem egyetemre (és fel is vettek, speciel pont Szegedre:D).

nem tudom, hogy más egyetemeken hogy működik, de itt az SZTE-n volt ilyen "légy egy napig egyetemista" dolog. kapsz magad mellé egy felsőbb évest, végigvezet a városon stb, beülhetsz az előadásokra, órákra meg ilyenek. ha tavaly ezt tudtam volna, akkor tuti jöttem volna, de elkerülte a figyelmem. mert ez tényleg hasznos lehet...


de amúgy Szeged tipikus egyetemi város, én annyira megszerettem. szval ha bármi kérdésed van, akkor nyugodtan írj!

2012. dec. 9. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Én voltam nyílt napon, de kb semmit se ér. Kapsz prospektust, meg elmondanak olyanokat a szakokról amit amúgy is megkereshetsz a neten. 20 ezret tuti nem fizetnék érte. (hogy kerül annyiba amúgy? olyan 8 ezer vonattal oda-vissza)


De ha bármi kérdésed lenne az egyetemmel vagy a várossal kapcsolatban nyugodtan írj.

2012. dec. 10. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!