Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van esélyem bekerülni a Német...

Van esélyem bekerülni a Német Nemzetiségi Gimnáziumba (DNG)?

Figyelt kérdés

ha minden jól sikerül,akkor félévkor összejön a 4,4 talán a 4,5 átlag. nagyon szeretnék a DNG-be járni,mert érdekelnek a nyelvek, és úgy tudom hogy ott erős a nyelvoktatás.mellesleg később külföldön szeretnék dolgozni, és oda kell egy jó nyelvtudás. már 8 éve emelt szinten tanulom a németet,így nyolcadikra egész jó lettem belőle. :)

de viszont tudom,hogy nagyon nehéz bekerülni, és kell az a 4,5 átlag meg egy jó központi (ahol a matek számít leginkább) és egy jó német-angol felvételi.

nos..az a legnagyobb problémám,hogy matekból erős hármas vagyok,és mint fent említettem az számít most nagyon...

ja meg a tavalyi átlagom 3,7 volt, ami valljuk be..egyenlő a nullával ha egy ilyen iskolába szeretnék bekerülni. remélem majd észreveszik rajtam,hogy rájöttem hogy igenis érdemes tanulni és megváltoztam!

külön járok némettanárhoz aki nagyon sokat segít nekem, felkészít a német szóbelire és írásbelire.

nem szeretnék csalódást okozni senkinek, legfőképp magamnak nem,ha úgy adódik hogy nem kerülök be... de erre gondolni sem akarok,a rossz gondolatok rosszakat vonzanak.

szerintetek érdemes belevágni egy kétesélyesnek tűnő dolognak?

aki esetleg oda jár/járt azok írjanak nekem, nagyon fontos lenne! köszönöm előre is:)



2013. jan. 4. 14:44
 1/9 anonim ***** válasza:

Ez merre van(?)

Vidéken ugye

2013. márc. 4. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nehéz tanácsot adni
2013. márc. 4. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Máshova nem tudsz menni
2013. márc. 4. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Más suliban is lehet nyelvet tanulni
2013. márc. 4. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Erzsébeten van Budapesten a 20. kerületben, szóval nem vidéken :)

Hát..igen..elég nehéz :/

78. vagyok az ideiglenes ranglistán és 30 embert vesznek fel az egyik tagozatra. Végül nem cseréltem sorrendet, maradt elöl a DNG..reménykedek, hogy sikerül...! :)

De azért köszönöm a válaszokat!!

2013. márc. 30. 18:58
 6/9 anonim ***** válasza:

Bekerültél végül?

Amúgy miket jelöltél még meg?

Ha nem kerültél be, tudok mondani egy német kéttannyelvűt, ami talán még jobb is :D

2013. jún. 29. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

jaj utolso kommentelo, ne haragudj hogy ilyen figyelmetlen voltam!

nem kerultem be sajnos, ellenben a kerulet legjobb gimnaziumba vettek fel :) de azert szivesen erdekel melyik iskolara gondolsz, mert ha nem jo a nyelvi resze a sulimnak ( hiaba tartjak a keruletbeli legerosebbnek) akkor elgondolkoznek az iskolavaltason!

2013. aug. 3. 01:16
 8/9 anonim ***** válasza:

www.mnamk.hu

Baján van, egyik legjobb német iskola az országban! Állítom, jobb, mint a pesti :D Kéttannyelvű, modern, gyönyörű, INGYENES, saját kolesz.. Én oda megyek, és már nagyon várom :)

2013. aug. 4. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

hoova mész végül?


~egy DNG-s. :)

2013. aug. 4. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!